پرش به محتوا
خانه » خرید ۴۶ درصد گندم کشور از ۴ استان

خرید ۴۶ درصد گندم کشور از ۴ استان


کسب و کار نیوز- براساس اعلام بازرگانی دولتی، ۴۶ درصد خرید گندم مربوط به استان های خوزستان، کرمانشاه، فارس و کردستان است.

به گزارش کسب و کار نیوز، براساس اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۱۰ میلیون و ۱۲۴ هزار تُن گندم در قالب ۲ میلیون و ۱۱هزار محموله از ۷۰۹ هزار کشاورز در ۳۱ استان کشور خریداری شد که از رشد ۴۳ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۱ و رشد ۱۲۴ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ برخوردار است.

این گزارش می‌افزاید، میزان خرید گندم در هر یک از سه استان خوزستان، کردستان و فارس از مرز یک میلیون تُن عبور کرده است و این استان‌ها به همراه استان کرمانشاه، در مجموع ۴۶ درصد از کل خرید گندم کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

بنابراین گزارش، به ترتیب استان‌های خوزستان با خرید یک میلیون و ۷۲۰ هزار تُن، کردستان با خرید یک میلیون و ۱۰۹ هزار تُن، فارس با خرید یک میلیون و ۲ هزار تُن و کرمانشاه با خرید ۸۰۲ هزار تُن گندم، رتبه‌های اول تا چهارم بیشترین آمار خرید گندم کشور را تا این تاریخ به دست آورده‌اند.

بعد از این چهار استان، به ترتیب استان‌های آذربایجان غربی با خرید ۶۴۲ هزار تُن، گلستان با خرید ۵۵۵ هزار تُن، لرستان با خرید ۴۹۲ هزار تُن، همدان با خرید ۴۰۶ هزار تُن، آذربایجان شرقی با خرید ۳۹۸ هزار تُن و زنجان با خرید ۳۹۱ هزار تُن گندم، رتبه‌های پنجم تا دهم جدول پیشتازان خرید گندم کشور را کسب کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *