پرش به محتوا
خانه » جزییات سپرده‌گذاری۷ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی در بورس

جزییات سپرده‌گذاری۷ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی در بورس

  • از


۱۴۰۲/۰۸/۰۷13:00
اسلایدر, اقتصادی, بورس, سرخط خبرها

منبع: کسب و کار نیوز

کسب و کار نیوز- عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی اظهار داشت: در مورد این 7 هزار میلیارد تومان موضوع سرمایه گذاری نیست بلکه صندوق سپرده‌گذاری می‌کند و صندوق تثبیت بازار سرمایه با این منابع وارد بازار می‌شود و بازگشت این منابع با نرخ سود مشخص خواهد بود.

به گزارش کسب و کار نیوز، علیرضا صالح درباره جزییات واریز ۷۰۰۰ میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه اظهار داشت: صندوق توسعه ملی با دو روش حمایت بازار سرمایه را دنبال می‌کند که اولین موضوع سپرده‌گذاری و دومین روش ورود مستقیم به بازار سرمایه است.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی تسهیلاتی به بازار سرمایه پرداخت نکرده است، تاکید کرد: منابع صندوق توسعه ملی در بازار سرمایه یا به صورت سپرده‌گذاری است و یا سرمایه‌گذاری و در قالب تسهیلات نیست و‌ واریز ۱۰۰۰ میلیارد تومان به صندوق تثبیت و ادامه پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان در قالب سپرده‌گذاری است.

عضو هیات عامل و معاون منابع و مصارف صندوق توسعه ملی ادامه داد: در مورد این ۷ هزار میلیارد تومان موضوع سرمایه گذاری نیست بلکه صندوق سپرده‌گذاری می‌کند و صندوق تثبیت بازار سرمایه با این منابع وارد بازار می‌شود و بازگشت این منابع با نرخ سود مشخص خواهد بود.

صالح با اشاره به ورود مستقیم صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه گفت: صندوق برای حمایت از بازار سرمایه برخی از سهام را خریداری می‌کند و یک گروه کارشناسی و برنامه‌ریزی در صندوق، نسبت به خرید سهام و اینکه چه سهامی خریداری شود، اقدام می‌کند.

همچنین مطالعه کنید:

به گزارش کسب و کار نیوز، جعفر یازرلو گفت: سازمان هواپیمایی کشور به صورت مستمر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *