پرش به محتوا
خانه » ثبت نام آزمون ورودی MES 1403 {مدارک، شرایط}

ثبت نام آزمون ورودی MES 1403 {مدارک، شرایط}


هر ساله وزارت علوم آزمون استخدامی خود را برگزار می کند و داوطلبان باید در زمان اعلام شده توسط سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org برای شرکت در آزمون استخدامی وزارت علوم ثبت نام کنند. فرآیند جذب شامل اعلام نیاز، ثبت نام، آزمون، مصاحبه و گزینش نهایی می باشد. متقاضیان باید شرایط و ضوابط وزارت علوم را داشته باشند تا بتوانند در این فرآیند شرکت کنند. اطلاعات بیشتر در مورد مراحل و شرایط کار در وزارت علوم در ادامه مقاله آمده است.

زمان بندی آزمون استخدامی وزارت علوم 1403

در جریان ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری وزارت علوم در سال 1403 با نظارت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام شد. این سازمان قبل از شروع ثبت نام با انتشار اطلاعیه ای جزئیات ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم شامل زمان و نحوه ثبت نام را اعلام می کند.

سال گذشته آخرین مهلت ثبت نام در کنکور MES تا پایان خرداد بود که داوطلبان 5 روز فرصت داشتند تا ثبت نام کنند. امکان ثبت نام مجدد این افراد نیز در نظر گرفته شد. لذا اطلاعیه زمان آزمون استخدامی وزارت علوم به متقاضیان آزمون استخدامی اعلام خواهد شد.

زمان آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 هنوز اعلام نشده است، زمان و مهلت ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم به محض انتشار آگهی در این مقاله اعلام می شود.

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403

افرادی که تمایل به شرکت در آزمون MES را دارند قبل از ثبت نام دفترچه آزمون را مطالعه کرده و خود را از شرایط ثبت نام مطلع کرده و در صورت داشتن شرایط لازم ثبت نام نسبت به ارائه درخواست ثبت نام اقدام نمایند. وزارت علوم مانند سایر سازمان ها دارای شرایط عمومی و اختصاصی است که مختص هر رشته است و در دفترچه ثبت نام آزمون وزارت علوم قید شده است.

شرایط ثبت نام آزمون امسال به محض انتشار بروشور مشخص می شود، اما با توجه به سنوات گذشته برخی از مهم ترین شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم به شرح زیر است:

شرایط ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم 1403
متقاضی باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.
متقاضی باید به اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور اعتقاد داشته باشد.
او باید به قوانین جمهوری اسلامی اعتقاد داشته باشد.
فرد باید متناسب با شغلی که انتخاب می کند از سلامت جسمی و روحی مناسبی برخوردار باشد.
برای متقاضیان مقطع کارشناسی حداکثر 35 سال، برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد – 40 سال و برای دانشجویان دکترا – 45 سال است.
فرد متقاضی آزمون استخدامی وزارت علوم نباید به هیچ ماده مخدری اعتیاد داشته باشد.
از اشتغال در دستگاه های دولتی محروم نشوند.
وضعیت مردان در پایان خدمت را روشن می کند و نیازمند فسخ کارت خدمت یا ترخیص است.
سابقه کیفری و یا حتی فساد اخلاقی نداشته باشند.

توجه داشته باشید که در صورت دارا بودن تمامی شرایط عمومی باید شرایط اختصاصی رشته خود را نیز مشاهده کرده و در صورت دارا بودن تمامی شرایط عمومی و تخصصی نسبت به ثبت نام آزمون 1403 اقدام نمایید.

همانطور که گفته شد کلیه شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام آزمون وزارت علوم 1403 همزمان با انتشار بروشور در سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

سامانه استخدام وزارت علوم

داوطلبان آزمون مشاغل وزارت علوم دانشگاه ها، موسسات و پارک های علم و فناوری فقط از طریق سایت Sanjesh.org برای آزمون استخدامی وزارت علوم 1403 ثبت نام اینترنتی خود را انجام دهند.

این سیستم با هدف تسهیل فرآیندهای جذب نیرو، افزایش شفافیت و دقت در انتخاب نیروی انسانی و ارتقای کیفیت خدمات جذب می باشد.

ارزیابی به داوطلبان این امکان را می دهد که مراحل مختلف استخدام را به صورت آنلاین بدون نیاز به مراجعه حضوری دنبال کنند. همچنین از طریق این سامانه می توانند اطلاعات وضعیت درخواست های خود را پیگیری کرده و از آخرین اخبار و اطلاعیه های مربوط به استخدام مطلع شوند.

مراحل ثبت نام کنکور وزارت علوم 1403

در صورتی که قصد شرکت در آزمون وزارت علوم را دارید باید در زمان تعیین شده و اعلام شده توسط آزمون درخواست ثبت نام کنید.

برای ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت علوم باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد سیستم رتبه بندی سایت sanjesh.org شوید.

پس از ورود به سیستم ارزیابی، بر روی گزینه 'Other Job Tests' کلیک کنید.

در صفحه جدید باید گزینه ثبت نام آزمون استخدامی دانشگاه ها، موسسات و پارک های علم و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 1403 را انتخاب کرده و تایید و ادامه را بزنید.

پس از ورود به صفحه جدید، باید هزینه ثبت نام و خرید کارت اعتباری این آزمون را پرداخت کنید.

پس از خرید کارت اعتباری، دوباره وارد سامانه ثبت نام شده و مراحل ثبت نام را تکمیل کنید.

در نهایت پس از تکمیل ثبت نام کد رهگیری را دریافت کرده و تا زمان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید. همچنین در زمان دریافت نتایج در صورت اعتراض به نتایج آزمون استخدامی می توانید با کارشناسان ایران تحصیل تماس گرفته و اعتراض خود را ثبت نمایید.

دانلود دفترچه ثبت نام کنکور وزارت علوم 1403

وزارت علوم مانند سایر سازمان ها بروشوری را در هنگام استخدام صادر می کند که شامل تمام نکات آزمون، زمان، شرایط و … می باشد. این بروشور از طریق سایت Sanjesh.org منتشر می شود که داوطلبان می توانند دفترچه ثبت نام وزارت علوم را در زمان اعلام شده دانلود و مشاهده کنند.

این بروشور معمولاً همزمان با شروع ثبت نام منتشر می شود. افرادی که قصد شرکت در آزمون وزارت علوم را دارند برای مشاهده شرایط و زمینه های کاری این بروشور را با دقت مطالعه کرده و در صورت داشتن شرایط لازم برای ثبت نام اقدام کنند.

دفترچه ثبت نام آزمون امسال هنوز در سازمان سنجش منتشر نشده است که به محض انتشار این دفترچه در این مقاله قرار خواهد گرفت.

حوزه های آزمون استخدامی وزارت علوم 1403

رشته های آزمون استخدامی وزارت علوم هر ساله بر اساس نیروی انسانی وزارت علوم و بر اساس نیاز و درخواست دانشگاه ها و موسسات اعلام می شود، اما برخی از رشته هایی که مورد نیاز وزارت علوم هر سال است. سال و احتمالا امسال هم خواهد بود. عناوین شغلی در بروشور به شرح زیر می باشد.

شبکه امور بین المللی کشاورزی فناوری اطلاعات غذا خوردن
حسابداران بهداشت محیط تجزیه و تحلیل و تولید نرم افزار مکانیک دام پروری
حقوق خدمات آموزشی گیاهان و کشاورزی تجارت متصدی موزه
برنامه ریزی کتابدار آزمایشگاه حفاظت و بازیابی مقالات پژوهشی

داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته با توجه به رشته خود به دفترچه آزمون وزارت علوم مراجعه و با مطالعه آن ها. ضمناً پس از انتشار بروشور، فیلدهای مورد نیاز برای رد سال جاری این مقاله نیز به روز می شود. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از زمان دقیق و اطلاعیه ها و اصلاحات دوره های جدید با مشاوران ایران تحصیل با شماره 9099075307 تماس بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کنکور وزارت علوم 1403

داوطلب پس از مطالعه کلیه شرایط شرکت در آزمون و ثبت نام در این آزمون، باید مدارکی را تهیه و در هنگام گزینش آزمون ارائه دهد. طبق اطلاعیه های امسال این مدارک به صورت حضوری یا اینترنتی از طریق سامانه پذیرش توسط شما دریافت می شود. بنابراین اسناد خود را در قالب فایل آماده کنید. برخی از مهمترین مدارک مورد نیاز در آزمون وزارت علوم به شرح زیر است:

کارت ملی هوشمند و شناسنامه متقاضی

عکس شخصی در زمینه سفید که امسال گرفته شده است.

ارائه مدرک تحصیلی الزامی است.

در صورت داشتن سهمیه در آزمون باید مدارک خود را تهیه و ارسال نمایید.

مدارک مربوط به نظام وظیفه برای آقایان الزامی است.

برای دانلود مقاله ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم روی لینک کلیک کنید.

ثبت نام کنکور وزارت آموزش و پرورش چه زمانی انجام می شود؟

ثبت نام کنکور وزارت علوم در بازه های زمانی مختلفی انجام می شود که به محض مشخص شدن زمان ثبت نام در سال جاری در این مقاله اعلام می شود.

چگونه در کنکور وزارت علوم ثبت نام کنم؟

ثبت نام آزمون استخدامی وزارت علوم به صورت اینترنتی از طریق سامانه سنجش انجام می شود و مراحل ثبت نام نیز در این مقاله ارائه شده است.

آزمون ورودی وزارت علوم برای چه مشاغلی برگزار می شود؟

همانطور که در این مقاله اشاره شد آزمون استخدامی وزارت علوم برای مشاغل دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *