پرش به محتوا
خانه » بین طراحی سایت و سئو چه ارتباطی وجود دارد؟

بین طراحی سایت و سئو چه ارتباطی وجود دارد؟

  • از

چرا سئو در طراحی سایت مهم است؟

طراحی مربوط به جنبه های بصری سایت است و سئو در مورد نحوه جستجو و نمایش سایت در موتور جستجو است.

ممکن است به نظر برسد که سئو و طراحی سایت دو مقوله جداگانه هستند زیرا طراحان و متخصصان سئو دو کار متفاوت انجام می دهند. با این حال، این همکاری بین سئو و طراح وب سایت را قطع نمی کند.

همکاری و همزیستی این دو تاثیر بسزایی در کسب و کار خواهد داشت. مهمترین چیز این است که بدانید چرا طراحی و سئو سایت مهم است و چگونه بر کسب و کار شما تأثیر می گذارد.

طراحی وب سایت سازگار با سئو بسیار مهم است زیرا:

طراحی سایت می تواند به طور کامل سئو سایت شما را حذف کند یا به آن آسیب برساند:
فرض کنید برخی از کسب و کارها با تغییر نام دامنه خود یک سایت جدید ثبت می کنند یا برند خود را تغییر می دهند، اما با این کار کل فرآیند سئوی سایت انجام شده را به دلیل فراموشی آدرس های قبلی از بین می برند. تغییر مسیر 301 به موتور جستجو آدرس جدید صفحات منتقل شده را می گوید.

سئو بر طراحی وب سایت شما تأثیر می گذارد:

هنگامی که اصول سئو مانند بهینه سازی سرعت صفحه و معماری سایت را در طراحی سایت در نظر می گیرید، متوجه می شوید که این عوامل به طور مستقیم بر نحوه طراحی سایت شما تأثیر می گذارد.

اگر سئو را نادیده بگیرید، برای بهبود رتبه موتورهای جستجوی خود دچار مشکل خواهید شد.

با بی توجهی به ارتباط میان طراحی سایت و سئو در هنگام طراحی سایت، پول و زمان خود را هدر می دهید و رتبه خوبی در موتورهای جستجو به خصوص گوگل کسب نمی کنید. ترکیب سئو و طراحی سایت یک ترکیب هوشمندانه است، زیرا از طریق طراحی سایت می توان پایه سئوی سایت را پی ریزی کرد.

مهمترین عوامل در طراحی سایت از نظر سئو

اکنون که رابطه بین طراحی وب سایت و سئو را درک کرده اید، وقت آن است که به جنبه های خاص سایت خود که تحت تأثیر هر دو قرار می گیرند نگاهی بیندازید و ببینید چگونه می توان آنها را بهینه کرد.

طراحی: عناصر اصلی طراحی وب سایت توسط طراح تعیین می شود. اما نکات مهمی وجود دارد که باید در مورد سئو در نظر بگیرید:

1. کدها:
طراحان گزینه های کمی برای طراحی وب سایت دارند و اکثر آنها از کدهای HTML و CSS استفاده می کنند، آنها دلیل خوبی برای این انتخاب دارند.

سایت هایی که در طراحی خود از فلش استفاده می کنند جذاب به نظر می رسند اما بهینه سازی آنها مشکل است و در نتیجه شانس زیادی برای کسب موقعیت های خوب در موتورهای جستجو ندارند. پس از طراح خود بخواهید که از فلش استفاده نکند تا سئوی سایت شما عالی باشد.

2. سازگار با موبایل:
تعداد زیادی از کاربران از گوشی های هوشمند یا تبلت ها برای جستجو استفاده می کنند، بنابراین سایت شما باید برای آنها قابل دسترسی باشد. سازگاری با موبایل نه تنها تجربه کاربری خوب را بهبود می بخشد، بلکه به افزایش شانس شما برای رتبه های بالاتر کمک می کند. سایت سازگار با موبایل به یکی از اصول گوگل در رتبه بندی وب سایت ها تبدیل شده است.

بهترین راه برای ایجاد یک سایت برای موبایل، طراحی واکنشگرا است. تنها در این صورت سایت شما به درستی در همه دستگاه ها نمایش داده می شود. ریسپانسیو بودن از محتوای تکراری نیز جلوگیری می کند زیرا دیگر نیازی به نسخه موبایلی سایت خود ندارید.

3. خوانایی طراحی سایت:
در ابتدا، طراح سایت شما ممکن است روی عناصر غیر متنی تمرکز کند، طراح باید فونت ها و اندازه هایی را انتخاب کند که کاربر شما به راحتی ببیند و همچنین فاصله خطوط مناسب را انتخاب کند.

بلوک های متنی باید در مکان های مناسب قرار گیرند و ساختار لینک های پیاده سازی شده در قسمت های مختلف برای کاربر آزاردهنده نباشد تا به راحتی بتوان به آنها دسترسی داشت. در غیر این صورت تجربه کاربری شما خوب نخواهد بود و نمی توانید رتبه خوبی کسب کنید.

4. از تصاویر بهینه استفاده کنید:
متون تنها عناصر سایت نیستند که باید بهینه شوند. طراح سایت باید هنگام آپلود تصاویر از عکس های بهینه شده استفاده کند تا تاثیر منفی بر سرعت سایت نداشته باشد.

همه عکس‌ها باید نام‌های خاصی داشته باشند، که از منظر سئو مهم است، زیرا نام فایل باعث می‌شود آن را برای موتورهای جستجو قابل مشاهده و برای کاربران نمایش دهد.

5. اندازه فایل:
تصاویر بزرگ و با کیفیت بسیار جذاب هستند، اما طراح باید اندازه تصویر را تا حد امکان کاهش دهد بدون اینکه کیفیت آن کاهش یابد.

تصاویر بزرگ سرعت شما را کاهش می دهند و نه تنها تجربه کاربری ضعیفی ایجاد می کنند، بلکه باعث افزایش نرخ پرش و رتبه پایین تر موتورهای جستجو می شوند.

6. برچسب های جایگزین:
علاوه بر نام، تصاویر باید برای تگ ALT نیز بهینه شوند. توضیحات این برچسب به موتورهای جستجو کمک می کند تا محتوای عکس را تشخیص دهند و کاربران می توانند با نگه داشتن ماوس روی تصویر این توضیحات را بخوانند. یکی دیگر از مزایای این تگ ها این است که به کاربران کم بینا کمک می کنند

خانم را در آن قرار دهید. نشانی‌های اینترنتی با این ویژگی‌ها به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا صفحات شما را شناسایی کنند و به راحتی برای کاربران به خاطر بسپارند.

چه رابطه ای بین طراحی سایت و سئو وجود دارد؟

هدف از طراحی وب سایت و سئو ایجاد یک تجربه کاربری خوب برای کاربران است. بنابراین، در حالی که طراحان بیشتر بر جنبه‌های بصری و زیبایی‌شناختی یک سایت تمرکز می‌کنند، متخصصان سئو با عواملی سروکار دارند که می‌توانند به آنها در کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو کمک کنند.

در نهایت، نتیجه هر دو تلاش یکسان است: ارائه سایتی که کاربر پسند باشد و به رشد کسب و کار شما کمک کند.

برای ارائه محتوا یا محصولات خود به کاربران، باید سایتی کاربردی داشته باشید که از نظر بصری جذاب باشد (تجربه یک طراح) و از طرف دیگر برای کاربر قابل دسترسی باشد (تجربه یک متخصص سئو).

طراحی سایت مهمتر است یا سئو؟

بسیاری از صاحبان وب سایت می خواهند بدانند کدام یک مهم تر است. اما هیچ برتری وجود ندارد، سئوی خوب کاربر را به سمت سایت جذب می کند و طراحی خوب او را در سایت نگه می دارد.

داشتن یک سایت زیبا که هیچکس آن را نمی بیند بی فایده است، همچنین داشتن سایتی که در بالای صفحات جستجو باشد بی فایده است، اما به دلیل طراحی بد، کاربر تمایلی به استفاده از آن ندارد.

طراح و متخصص سئو باید از اولین مراحل ساخت سایت با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند.

این همکاری به طراح کمک می کند تا یک سایت دوستدار سئو ایجاد کند و به سایت سئو این امکان را می دهد تا نکات و نکات طراحی سایت شما را درک کند.

نقطه پایان

رابطه بین طراحی وب سایت و سئو پیچیده است، اما امیدواریم این مقاله کمی درک آن را آسان کرده باشد.

اگر در مورد طراحی یا سئو سایت خود سوالی دارید و یا قصد دارید سایت جدیدی داشته باشید، محمد جانبلاغی آماده مشاوره و همکاری با شما می باشد. تیم طراحی و سئو محمد جانبلاغی با داشتن تجربیات موفق فراوان در این زمینه می تواند سایتی زیبا، کاربردی و سئو پسند را برای شما ایجاد کند.