پرش به محتوا
خانه » با راز قانون جذب یک شخص خاص‌ را به زندگی‌تان جذب کنید

با راز قانون جذب یک شخص خاص‌ را به زندگی‌تان جذب کنید

 • از

روش اول: ایجاد یک ذهنیت مثبت

1- بر آنچه می‌خواهید در زندگی‌تان وجود داشته باشد متمرکز شوید، نه به آنچه که در زندگی‌تان نمی‌خواهید. به اتومبیل قدیمی و خرابتان فکر نکنید. در عوض، خود را در حال رانندگی با یک ماشین جدید تصور کنید. این یعنی به جای تمرکز بر اینکه می‌خواهید چه چیزی را از زندگی خود بیرون کنید، بر آنچه می‌خواهید وارد زندگی خود کنید، تمرکز نمایید. این کار پیامی را به جهان می‌فرستد که می‌گوید شما انتظار دارید اتفاقات خوبی رخ دهد!

ایده این روش این است که آنچه که در موردش فکر می‌کنید همان چیزی است که در زندگی می‌خواهید. بنابراین اگر فکر می‌کنید “کاشکی یک اتومبیل داشتم که مدام خراب نمی‌شد”، پس هنوز روی اتومبیل قدیمی خود تمرکز نموده‌اید، نه یک خودروی جدید.

 • به عنوان مثال با خودتان اینگونه فکر کنید “من برای گرفتن نمره خوب، سخت تلاش می‌کنم” نه اینکه “امیدوارم که این ترم مردود نشوم.”

2- خواسته‌های خود را با استفاده از جملات تاکیدی مثبت بیان کنید. از عباراتی که از کلمات منفی‌ای مانند “خیر” یا “نه” تشکیل شده‌اند، پرهیز کنید و آنچه نمی‌خواهید را بیان نکنید. مثلا “من نمی‌خواهم شغل خود را از دست بدهم”. به همین ترتیب کلماتی را که می‌خواهید برای جلوگیری از جلب مشکل از آن‌ها استفاده کنید، بیان نمایید. به عنوان مثال: من می‌خواهم در کارم موفق شوم یا من می‌خواهم برنده شوم.

نکته: راز قانون جذب نشان می‌دهد که جهان بر اساس کلماتی که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم ساخته شده، نه قصد و نیت پشت آن‌ها. این بدان معناست که اگر بگوییم هیچ”بدهی ندارم” ممکن است جهانی سرشار از “بدهی” منتظرمان باشد.

3- رویاهای خود را به حقیقت تبدیل کنید. چشمان خود را ببندید و همان زندگی را که می‌خواهید تصویر نمایید. تصور کنید که کارهای رؤیایی خود را انجام داده، استعدادهای خود را نشان داده و یا با ماشین جدید خود به سفر رفته‌اید. این کار را هر روز انجام دهید تا اهدافتان را بیشتر و بیشتر دنبال کنید و رویاهایتان را یک قدم به واقعیت نزدیک نمایید.

 • همیشه خودتان را در حالی که موفق شده‌اید تصور کنید. به عنوان مثال، خود را تصور کنید که در محل کار پیشرفت کرده و همه از شما قدردانی می‌کنند. چراکه قطعا فقط نمی‌خواهید شغل موردنظرتان را به دست بیاورید بلکه می‌خواهید در کار موردنظرتان برگزیده و سرآمد باشید.

4- سپاسگذار آنچه دارید باشید. قدردانی از چیزهای خوب زندگیتان به شما کمک می‌کند تا احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید و طرز فکر مثبت را در زندگی‌تان بیشتر به کار بگیرید. مواردی را که باید به خاطرشان قدردان باشید، لیست کنید یا آن‌ها را در دفترچه سپاسگزاری‌تان بنویسید. علاوه بر این، از مردم بخاطر کارهای خوبی که برایتان انجام می‌دهند تشکر کنید.

 • به عنوان مثال، قبل از اینکه از رختخواب بیرون بیایید 3 تا از چیزهایی را که باید به خاطرشان سپاسگزار باشید بنویسید. این کار به شما کمک می‌کند تا روز خود را با روحیه خوبی شروع کنید.

5- حداقل 5 دقیقه در روز مراقبه کنید تا سطح استرس‌تان کاهش یابد. استرس یک قسمت عادی از زندگی است اما استرس بیش از حد می‌تواند برایتان بسیار مضر باشد. استرس‌های روزانه خود را با یک مدیتیشن کوتاه تسکین دهید و ذهن و بدن خود را آرام کنید. برای یک مراقبه ساده، در یک موقعیت راحت بنشینید، سپس چشمان خود را ببندید. روی تنفس خود تمرکز کنید و بگذارید افکار خوب در ذهنتان جریان پیدا کنند

 • علاوه بر این مراقبه می‌تواند به شما کمک کند تا از وضعیت عاطفی خود آگاهی بیشتری داشته باشید و به نوبه خود به شما در تنظیم عواطفتان کمک نماید.
 • مراقبه دارای تاثیر فوق‌العاده‌ای است پس حتما آن را در برنامه روزانه خود جای دهید.
 • اگر می‌خواهید همه چیز را درباره مدیتیشن یاد بگیرید ما در مقاله آموزش تصویری 0 تا 100 مدیتیشن برای تازه کارها به صورت عملی و کاربردی به شما آموزش خواهیم داد.

6- نگرانی‌های خود را با فکر کردن به چگونگی اصلاح مشکلات جایگزین کنید. نگرانی باعث می‌شود بیشتر بر روی مشکلاتتان تمرکز کنید. زمانی که نگران هستید، مشکلاتتان را با طرح این سوال که احتمال وقوع‌شان چقدر است، به چالش بکشید. سپس در مورد آنچه در گذشته اتفاق افتاده فکر کنید. در مرحله بعد، اگر افکار نگران‌کنندۀ شما واقعاً اتفاق افتادند، بدترین حالت را در نظر بگیرید و سپس برای بدترین حالت ممکن چاره‌ای بیاندیشید.

 • به عنوان مثال بیایید بگوییم نگران این موضوع هستید که شاید در حین ارائه مقاله‌تان خجالت بکشید و هول کنید و نتوانید مقاله‌تان را به درستی ارائه کنید. چقدر احتمال دارد این اتفاق بیفتد؟ ایا قبلاً این اتفاق افتاده است؟ آیا اتفاق افتادنش آنقدرها مهم است؟ آیا بعد از گذشت یک سال به آن فکر می‌کنید؟ احتمالا بعد از پرسیدن این سوالات متوجه خواهید شد که نگرانی‌هایتان آنقدرها بزرگ و مهم نیستند.
 • همین نوع سوالات به فکر کردن در مورد اینکه زندگی شما در 5 یا 10 سال آینده چگونه خواهد بود کمک می‌کند. آیا چیزی که نگران آن هستید حتی 5 سال بعد هم برایتان اهمیت خواهد داشت؟ احتمالا نه. به عنوان مثال، شما ممکن است از عدم موفقیت در یک امتحان نگران باشید اما احتمالاً 5 سال بعد حتی این آزمون را به خاطر هم نخواهید آورد. 😏

نکته: اگر نمی‌توانید جلوی نگرانی‌های خود را بگیرید، افکار خود را در یک دفترچه بنویسید. سپس دفترچه را کنار بگذارید تا بتوانید این افکار را از ذهن خود دور نگه دارید.

7- به خودتان فرصت دهید تا یاد بگیرید که چگونه مثبت بمانید زیرا این کار واقعا کار سختی است. در ابتدا مثبت نگه داشتن افکار دشوار خواهد بود. طبیعی است که افکار منفی مدام به سراغتان بیایند. با این حال می‌توانید با رویارویی عمدی با افکار منفی، روی خودتان تمرکز کنید. آموزش قانون جذب برای جذب عشق و سلامتی افکارتان را تایید کنید، کنار بگذارید و سپس آن‌ها را با چیزهای مثبت جایگزین نمایید. با انجام تمرینات لازم می‌توانید با گذشت زمان مثبت‌تر فکر کنید.

 • به عنوان مثال، ممکن است با خود فکر کنید”من خیلی سخت کار می‌کنم اما فکر نکنم به جایی برسم.” یک لحظه افکار خود را متوقف کنید و به این فکر کنید که چرا چنین فکری به سرتان زده است. سپس موارد مثبت کارتان را به خودتان متذکر شوید، مانند یادگیری چیزهای جدید یا کسب تجربیات جدید. در نهایت باید سعی کنید چیزهای مثبتی را در اطراف خود ببینید. ممکن است به خودتان بگویید “من به مرور زمان بهتر می‌شوم و پیشرفت بیشتری خواهم کرد.”
 • پس از مدتی، افکار مثبتی که در سطح به آن آگاهی دارید به بخشی از ذهن ناخودآگاه شما تبدیل می‌شود و تفکر شما به طور اتوماتیک مثبت می‌شود.

روش دوم: اقدام

1- یک چشم‌انداز تصویری از زندگی مورد نظر خود داشته باشید. کلمات و تصاویر مجله مورد نظرتان را ببرید، تصاویر را چاپ کنید یا از عکس‌ها استفاده نمایید تا تابلویی از آنچه می‌خواهید داشته باشید. تابلوی‌تان را روی دیوار اتاق خواب خود آویزان کنید به صورتی که هر روز بتوانید آن را ببینید. سپس برای دستیبابی به اهداف‌تان، هر روز به چشم‌انداز تصویری خود نگاه کنید.

به عنوان مثال، ممکن است عکس‌هایی از خانه‌ای را که دوست دارید، ماشین دلخواه، عنوان شغلی که می‌خواهید و یک زن و شوهر عاشق را در تابلوی خودتان بچسبانید.

 • به یاد داشته باشید، چشم‌انداز تصویری یک تابلوی جادویی نیست و برای به دست آوردن آنچه می‌خواهید باید تلاش کنید.

2- هر روز سعی کنید کار کوچکی را برای رسیدن به هدفتان انجام دهید. با تعیین هدف خود شروع کنید و سعی کنید هر روز 15 دقیقه را به پیگیری هدف‌تان اختصاص دهید. سپس راه خود را شروع کنید. برای پیگیری پیشرفت خود لیستی از گام‌های کوچکی را که باید در جهت رسیدن به هدف‌تان بردارید، تهیه کنید. سپس موقع انجام آن‌ها، مدام به بررسی مسیرتان بپردازید. این اقدامات کوچک به شما در کسب نتایج بزرگ کمک می‌کنند!

نکته: سعی کنید هر روز روی هدف خود کار کنید. به عنوان مثال، شما ممکن است هر روز 15 دقیقه زودتر از خواب بلند شوید تا روی هدف خود کار کنید. به همین ترتیب می‌توانید بخشی از ساعت ناهار خود را به پیگیری هدف‌تان اختصاص دهید.

3- برای کارهایی که در راه رسیدن به اهداف‌ خود انجام می‌دهید پاسخگو باشید. انتظارات خود را تعیین کنید و وقتی که برآورده نمی‌شوند به بررسی مشکل بپردازید و بعد تغییرات لازم را اعمال کنید. به همین ترتیب، به خاطر سخت کوشی‌تان در راه رسیدن به اهداف به خودتان پاداش دهید.

 • به عنوان مثال، شما سعی می‌کنید هر روز یک ساعت را به هدف‌تان اختصاص دهید اما فقط این کار را روز اول انجام می‌دهید. باید قبول کنید که کم کاری کرده‌اید، بنابراین باید هدف خود را کوچکتر کنید و مثلا روزی 15 دقیقه را به تلاش کردن اختصاص دهید تا ببینید آیا می‌توانید به هدف موردنظرتان دست پیدا کنید یا نه.

4- چیزهایی را که به آن‌ها نیاز دارید از دیگران بخواهید. این تنها راهی است که آن‌ها می‌توانند متوجه شوند چه انتظاراتی از آن‌ها دارید. هیچ‌کس نمی‌تواند ذهن شما را بخواند، پس شما باید به مردم بگویید که از آن‌ها چه توقعی دارید. روراست و صادق باشید تا آن‌ها بتوانند شما را درک کنند.

 • مثلا شما می‌خواهید با دوستتان بیشتر ارتباط داشته باشید. به جای گفتن “ای‌کاش این آخر هفته با هم باشیم”، بگویید “سلام، می‌خوای جمعه بریم سینما؟
 • اگر به هم اتاقی‌تان برای چیدن وسایل خانه‌تان نیاز دارید، نگویید “کاش این جا تمیزتر بود.” بگویید “آیا می‌توانی لباس‌های کثیف مرا جمع کنی و در جای خودشان بگذاری؟”

5- از صحبت‌ها و عبارات مثبت برای ایجاد انگیزه استفاده کنید. طبیعی است که درباره خودتان افکار منفی زیادی داشته باشید اما این تفکرات می‌توانند شما را عقب نگه دارند. وقتی افکار منفی به سراغتان می‌آیند، آن‌ها را زیر سوال ببرید و آن‌ها را با یک فکر مثبت جایگزین کنید. علاوه بر این مانترای مورد علاقه خود را در طول روز تکرار کنید تا موفق شوید.

 • مثلا شاید با خودتان فکر کنید “من هرگز در سخنرانی‌های عمومی خوب نخواهم بود.” با اشاره به این نکته که همه افراد از جایی شروع کرده و با تمرین بهبود یافته اند، این فکر را زیر سوال ببرید. پس از آن به خود بگویید “من آنقدر تمرین می‌کنم تا در سخنرانی عملکرد خوبی داشته باشم.”
 • در طول روز یک مانترای مثبت (عبارت تاکیدی مثبت) را با خود تکرار کنید، مانند “من زندگی رویایی‌ام را می‌سازم”، “من به موفقیت دست پیدا می‌کنم” یا “من شاد هستم”.
 • در مقاله «جملات تاکیدی مثبت جذب ثروت و قانون جذب عشق چیست؟ که هر روز باید تکرار کنید» عبارات و جملات تاکیدی مثبت بسیار قدرتمندی را با تصویر برای شما آماده کرده‌ایم که هر هفته نیز عبارات تاکیدی جدیدی به آن‌ اضافه می‌شود که شما می‌توانید جهت افزایش انگیزه دورنی‌تان برای رسیدن به هدف خود از آن‌ها استفاده کنید.

روش سوم: پاسخ به سختی‌ها

1- به این نتیجه برسید که شما مقصر تصادفات، بیماری‌ها یا حوادث خارج از کنترل‌تان نیستید. هر کس در یک زمان یا زمان‌هایی مشکلات زیادی را تجربه خواهد کرد. این مشکلات ممکن است شامل از دست دادن شغل، کنار آمدن با یک مسئله پزشکی یا آسیب دیدگی باشد. وقتی این اتفاقات رخ می‌دهد خود را مقصر ندانید، زیرا برای همه اتفاق می‌افتد.

 • بگذارید بگوییم شخصی موقع رانندگی با اتومبیل شما تصاف کرده است. این یک تصادف است و شما مقصرش نبوده اید. پس خودتان را سرزنش نکنید!
 • هیچ کس بدون استفاده از ابزارهایی مانند قانون جذب نمی‌تواند زندگی کاملی داشته باشد.

2- به جای دوری از مشکلات، بر تغییر پاسخ خود به مسائل متمرکز شوید. شما نمی‌توانید جلوی همه اتفاقات بد را بگیرید زیرا این امکان‌پذیر نیست. با این وجود می‌توانید واکنش بهتری نسبت به آن‌ها نشان دهید. به جای ناراحتی، سختی‌ها را به عنوان بخشی از زندگی بپذیرید. سپس از افرادی که به شما اهمیت می‌دهند، بخواهید تا پشتیبان‌تان باشند.

 • به عنوان مثال، بیایید فرض کنیم شغلی را که واقعاً می‌خواستید از دست داده‌اید. به جای پرداختن به ضرر و زیان‌های وارده، باید بپذیرید که مقصر شما نبوده‌اید. به این فکر کنید که چگونه می‌توانید از این تجربه برای دفعات بعدی استفاده کنید.

3- وقتی آماده بودید به این فکر کنید که بالاخره پایان شب سیه سفید است. این کار به شما کمک می‌کند تا از سختی‌های زندگی‌تان درس بگیرید. وقتی آماده شدید، درباره آنچه اتفاق افتاده تأمل کنید تا ببینید که چگونه این اتفاقات باعث شده‌اند به یک فرد کامل تبدیل شوید. به همین ترتیب در نظر بگیرید که چگونه تجربه شما می‌تواند به شما کمک کند تا به دیگران کمک کنید.

 • خودتان را تحت فشار قرار ندهید تا قبل از آمادگی، به دنبال نقطه روشنی در مشکلات و سختی‌های زندگی‌تان باشید.
 • به عنوان مثال، شکست در یک کلاس ممکن است به شما یاد دهد که چگونه می‌توانید به دانش آموز بهتری تبدیل شوید و خراب شدن یک رابطه بد ممکن است آنچه را که در یک رابطه می‌خواهید داشته باشید به شما نشان دهد.

4- برای تقویت اعتماد به نفس‌تان بهتر است پس از بُروز یک مشکل کنترل خودتان را حفظ کنید. مواجهه با یک مانع می‌تواند اعتمادبه‌نفس شما را کاهش دهد و طرز فکر مثبت شما را از بین ببرد اما کنترل مجدد شرایط، قدرت شما را افزایش می‌دهد. با لیست کردن کارهایی که می‌توانید انجام دهید، به جلو حرکت کنید. سپس کار کوچکی را که به شما در گرفتن تصمیم برای اقدامات درست کمک می‌کند انجام دهید.

 • به عنوان مثال، بگذارید تصور کنیم که شغل خود را از دست داده‌اید. به جای این‌که روی این موضوع تمرکز کنید، رزومه خود را به روز کنید و از لیست کارها استفاده کنید. در حالی که متقاضی شغل جدیدی هستید، یک کلاس آنلاین رایگان را برای افزایش مهارت‌های شغلی خود انتخاب کنید.

نکته: اگر به کمک نیاز دارید، درخواست کنید. کمک گرفتن از دیگران می‌تواند بخشی از کنترل شرایط باشد.

پرسش و پاسخ کلی

آیا من فقط باید روی یک چیزی که آرزویش را دارم تمرکز کنم؟

نه. بهتر است روی چیزهای زیادی تمرکز کنید اما اگر همیشه به آن‌ها فکر کنید، شک، نگرانی و دردِ نداشتن‌شان آزارتان خواهد داد. بهترین کار این است که هر روز چند دقیقه روی آنچه می‌خواهید تمرکز کنید و سپس آن را رها کرده و روز خود را با قدردانی و شکرگزاری سپری کنید.

چگونه می‌توان از راز قانون جذب برای به دست آوردن پول و ثروت استفاده کرد؟

سپاسگزار پولی باشید که در طول زندگی به شما داده می‌شود، انتظار داشته باشید که پول از جاهای مختلفی به دستتان برسد، نسبت به پول احساس خوبی داشته باشید و احساس کنید که واقعا ثروتمند هستید. در نهایت، مبلغ مشخصی را که می‌خواهید از جهان درخواست کنید.

آیا می‌توانم برای دیگران آرزو کنم؟

البته. همه چیز در مورد انرژی ‌مثبت است. توجه خود را بر آنچه برای دیگران می‌خواهید متمرکز کنید و سعی کنید کارهایی انجام ندهید که طبیعت، جهان و برنامه خدا را مختل نکند.

چگونه می‌توانم زندگی خود را به نحوی بازسازی کنم که به بهترین زندگی که می‌توانم تصور کنم تبدیل شود؟

کار خود را با حذف همه انرژی‌های منفی شروع کنید، نه غم، نه گناه، نه ناامیدی. به خاطر اشتباهات گذشته صدمه‌ای به روح خود وارد نکنید و همه چیز را رها کنید. اجازه ندهید که منفی‌گرایی در ذهن‌تان نفوذ کند. خوشحال باشید که هنوز زنده هستید. زندگی در مورد بدست آوردن نیست، بلکه در مورد یادگیری است.

جهان در زمان استفاده از راز قانون جذب چگونه پاسخ می‌دهد؟

وقتی اعتمادبه‌نفس مثبتی دارید و افکار منفی را کاملا از خود دور کردید، کائنات چیزهایی را که می‌خواهید به شما می‌دهد، چیزهایی که به آن‌ها علاقه‌مندید و چیزهایی که می‌دانید روزی به دست خواهید آورد در اختیارتان قرار خواهند گرفت. اگر هر روز مراقبه کنید، می‌توانید به زندگی‌ای که آرزویش را دارید دست پیدا کنید. سعی کنید همیشه مثبت فکر کنید.

چگونه می‌توانم بفهمم که راز قانون جذب را به درستی درک کرده‌ام یا نه ؟

از طریق احساساتتان. اگر چیزی را تصور یا تجسم کنید و بعد از انجام آن احساس خوبی داشته باشید، مطمئناً در مسیر درستی قرار دارید. در حالی که اگر احساس خوبی نداشته باشید، در مسیر درستی قرار ندارید. هر چه احساس بهتری داشته باشید، نتایج بهتر و سریعتر ظاهر خواهند شد.

چگونه می‌توانم باور داشته باشم که آنچه می‌خواهم جذب کنم اتفاق خواهد افتاد؟

به یاد داشته باشید که بین خواستن چیزی که می‌خواهید اتفاق بیفتد و تلاش یا برنامه‌ریزی مناسب برای وقوع آن، تفاوت‌هایی وجود دارد. اگر باور نداشته باشید که چنین اتفاقاتی قابل رخ دادن هستند، شاید مایل به برنامه‌ریزی و کار روی هدف‌تان نباشید. برای تحقق اهداف‌تان به نسبت مناسب، امید (برای الهام‌بخشی) و تلاش (برای رسیدن به هدف) نیاز دارید.

جهان از ماده تشکیل شده، چطور چیزی فاقد حیات یا صرفا ذهنی می‌تواند مرا به هدفم برساند؟

ماده چیزی نیست جز انرژی. افکار نیز از انرژی ساخته شده‌اند. بنابراین افکار می‌توانند به چیزهای مادی تبدیل شوند.

آیا می‌توانم بیشتر از یک هدف را در آن واحد درخواست کنم؟ مثلا 3 یا 4 چیز مختلف را بخواهم؟ یا این امر باعث سردرگمی کائنات خواهد شد؟

شما می‌توانید به طور همان چیزهای زیادی بخواهید و بلندپرواز باشید. لیستی از آنچه می‌خواهید بنویسید. هر چه بیشتر اعتقاد داشته باشید که این چیزها برای‌تان اتفاق می‌افتند، احساس بهتری خواهید داشت. هر چه احساس بهتری داشته باشید، اتفاقات بهتری برای‌تان رخ خواهد داد. هر چه بیشتر این چیزها را به سمت خود جذب کنید، احساس بهتری خواهید داشت و سیلی از اتفاقات خوب برای‌تان پیش خواهد آمد.

در صورت عدم تحقق آرزوهایم چگونه می‌توانم طوری رفتار کنم که گویی به واقعیت پیوسته‌اند؟

این گام یک گام بزرگ برای کسی است که تازه راز قانون جذب را شروع کرده است. رسیدن به چنین مرحله‌ای می‌تواند سال‌ها طول بکشد حتی اگر هر روز کمی برای این کار وقت بگذارید، تا زمانی که می‌خواهید چیزهای کوچک را جذب کنید و اطمینان و ایمان خود را به جهان بهبود ببخشید، در نهایت باید ذات نهایی و چگونگی عملکرد جهان را بپذیرید. ما با یک ماتریس محکم اما ظریف سروکار داریم که در درون و بیرون قوانین و مقررات جهان پیچیده شده و بیش از 7 میلیارد ذهن را پوشش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *