پرش به محتوا
خانه » با این 10 نکته دیگر نگران شغل جدید خود نباشید

با این 10 نکته دیگر نگران شغل جدید خود نباشید

  • از


تبریک می گویم؛ شما به تازگی به شغل رویایی خود دست یافته اید. این خبر خوبی است. شما به خودتان افتخار میکنید و البته كه استحقاقش را داريد. همچنین خبر بدی هم است. شما به شغل رویایی خود دست یافته اید، حالا چه بايد كنيد؟

روز اول کاری شما نزدیک است و کمی مضطرب هستید. شما در حال حاضر در حال تمرین معرفی خود هستید. شما می خواهید ایجاد صلاحیت و اختیار کنید و مرزهای خوبی را تعیین کنید و مطمئن شوید که رئیس جدید حس خوبی به شما داشته باشد.

فکر کردن به همه اینها باعث می شود کف دست شما عرق کند و یا ضربان قلب شما بالا برود.

اضطراب شغلی جدید شروع شده است و شما هنوز شروع نکرده اید. برخی از اضطراب های شغلی جدید اجتناب ناپذیر است، اما این بدان معنا نیست که باید باقی بماند. یادگیری اینکه اضطراب شغلی جدید چیست و چگونه بر آن غلبه کنید، مسیری بهتر و کم استرس تر به شغل جدیدتان ایجاد می‌ کند.

اضطراب شغلی جدید چیست؟

مردم گاهی اوقات اضطراب شغلی را اضطراب شدید می نامند و این برای همه افراد اتفاق می افتد. اضطراب زمانی اتفاق می ‌افتد که تغییرات یا موقعیت ‌های جدیدی را تجربه می ‌کنیم، بنابراین سازگاری با یک شغل جدید بهترین زمان برای شروع آن است.

چیزهای زیادی در مورد شغل جدید شما می تواند باعث ایجاد اضطراب شود. شما یک محل کار جدید برای عادت کردن به رفت و آمد دارید، یک دفتر جدید، مدیران جدید. همه چیز جدید است و شما هنوز راحت نیستید. شاید این یک تغییر شغل قابل توجه برای شما باشد و شما نگران اجتناب از شکست هستید.

یا حتی ممکن است نگران باشید که محل کار جدید شما باعث فرسودگی شغلی شود و رهبری سمی در گوشه و کنار در کمین باشد.

اشاره به آن و تصدیق اضطراب ‌هایتان شروع خوبی برای غلبه بر آنهاست.

اگر در حال حاضر با سلامت روان خود دست و پنجه نرم می کنید، شروع یک شغل جدید با اضطراب یا افسردگی غیرممکن به نظر می رسد، اما به ما اعتماد کنید، اینطور نیست.

 

آیا داشتن اضطراب هنگام شروع یک کار جدید طبیعی است؟

اضطراب شغل جدید آنقدر طبیعی است که اگر هنگام شروع یک کار جدید هیچ اضطرابی را تجربه نکنید، احتمالاً تعجب آورتر، تقریباً غیر معمول و حتی مشکوک است. مردم تعجب می کنند که اضطراب شغلی جدید چقدر طول می کشد و برای این پاسخ، همه چیز به خود فرد بستگی دارد.

برای برخی، فقط در هفته اول، در زمان ورود به هواپیما، طول می کشد. برای دیگران، این اضطراب می تواند چندین هفته طول بکشد. بسته به وظایف شما یا افرادی که در جلسات شما حضور دارند، می تواند در طول روز بیاید و برود.

این طبیعی است که در هر موقعیت جدید احساس اضطراب کنید، پس چرا به اضطراب شغلی جدید متفاوت نگاه کنید؟ شما در نقشی جدید با افراد جدید از صفر شروع می کنید.

5 نشانه اضطراب شغلی جدید

اضطراب از هر دو جنبه جسمی و ذهنی خود را نشان می دهد. برخی از افراد کف دستشان عرق می کند، در حالی که برخی دیگر دچار سردرد می شوند. در اینجا پنج علامت اضطراب کاری که ممکن است هنگام شروع یک شغل جدید احساس کنید، آورده شده است:

  1. اشتهای شما از بین رفته است
  2. شما بعد از هر روز از نظر جسمی و از نظر ذهنی خسته هستید
  3. ضربان قلب شما افزایش یافته است
  4. ذهن شما مملو از سندرم فریبنده است
  5. شما نسبت به همه چیز خودآگاه تر شده اید

فقط به این دلیل که مقداری اضطراب انتظار می رود، به این معنی نیست که باید در زمان تنهایی خود رنج بکشید یا همچنان تحت تأثیر قرار بگیرید. در این زمان یک مربی می تواند پشتیبانی و راهنمایی لازم را برای درک اضطراب و علائم خود ارائه دهد و برای غلبه بر آنها به شما کمک کند.

چگونه بر اضطراب شغلی غلبه کنیم

شما می خواهید بر اضطراب شغلی جدید خود غلبه کنید تا از نقش جدید خود لذت ببرید و وارد کار جدید خود شوید. یادتان هست چقدر برای رسیدن به این موقعیت جدید تلاش کردید؟ اجازه ندهید که با غرق شدن در انتقاد از خود یا خودگویی های منفی، این تلاش ها به هدر برود. اضطراب کنترل نشده می تواند منجر به فرسودگی شغلی یا خودخرابکاری شود.

این 10 استراتژی مقابله ای را بررسی کنید تا به شما در مقابله با اضطراب شغلی جدید کمک کند:


شاید این مطالب را دوست داشته باشید