پرش به محتوا
خانه » انگیزه مثبت در مقابل انگیزه منفی: کدام یک بهتر است؟

انگیزه مثبت در مقابل انگیزه منفی: کدام یک بهتر است؟

  • از


آیا برای صعود به قله زندگی نیاز به نیروی مضاعف دارید؟ من احساس می کنم همه در این دنیای رقابت محور به آن نیاز دارند. این نیروی قوی چیزی جز انگیزه نیست!

آیا مشتاق داشتن انگیزه هستید؟ مهم نیست که یک گام بزرگ برای دنبال کردن شغل رویایی خود بردارید یا یک قدم کوچک به سوی تعظیم در برابر یکنواختی خسته کننده. هر حرکتی در جهت رسیدن به هدف خوب است.

انگیزه چه یک شغل حرفه ای عالی باشد و چه رشد شخصی پایدار، الهام بخش همه ابعاد است و اگر از بین برود، می تواند ما را از رسیدن به تمام آرزوهایمان بازدارد.

اما آیا می دانید دو نوع انگیزه وجود دارد: انگیزه مثبت و انگیزه منفی؟

فهرست مطالب

  • انگیزه مثبت در مقابل انگیزه منفی
  • انگیزه مثبت چیست؟
  • انگیزه منفی چیست؟
  • کدام نوع انگیزه بهتر است؟
  • مطالعه موردی: کدام نوع انگیزه برای من بهتر عمل می کند؟
  • جمع بندی
  • نکات بیشتر برای تقویت انگیزه

انگیزه مثبت در مقابل انگیزه منفی

انگیزه مثبت چیست؟

انگیزه مثبت یک روش تشویقی مبتنی بر پاداش است.

آیا می دانید نیروی محرکه این تکنیک انگیزشی چیست؟ تصور دارایی های مرتبط با موفقیت!

چه به خاطر کسب نمره خوب و چه به خاطر ارتقای شغلی؛ انگیزه مثبت کاتالیزوری است که انگیزه و اشتیاق را در شما افزایش می دهد.

این می تواند تجسم یک جایزه از رئیس یا پیش بینی لبخند روی صورت یک فقیر باشد. صرف نظر از اینکه این رویا در مورد دارایی مادی ملموس باشد یا شوق رسیدن به یک احساس معنوی. انتظار از هر شکلی از پاداش، محرک انگیزه مثبت است.

آیا می خواهید از این انگیزه استفاده کنید؟ کافی است اهداف واقع بینانه خود را به اهداف کوتاه مدت تقسیم کنید. هنگامی که به نقاط عطف کوچک دست یافتید، پاداش به خود بدهید.

این پاداش چه تماشای سریال های مورد علاقه خود در نتفلیکس باشد یا یک رانندگی طولانی با دوستان. مطمئن شوید که با هر دستاورد کوچکی با خودتان درست رفتار می کنید.

احساس موفقیت آنی به شما کمک می کند که همزمان شما را مشتاق و به طور همزمان امیدوار نگه دارد.

انگیزه منفی چیست؟

این یک روش تقویتی مبتنی بر تنبیه است. ترس از شکست باعث ایجاد انگیزه و تلاش های لازم می شود.

این نیروی محرکه برخی از دانش آموزانی است که فقط برای الزام به حضور در مدرسه به مدرسه می روند. آنها می دانند که در غیر این صورت ارتقاء به کلاس بعدی غیر ممکن است.

برخلاف انگیزه های مثبت، این روشی است که در آن یک کارمند به دلیل ترس از رئیس مستبد خود، فرار می کند.

این تکنیک انگیزشی است که در آن نه احساس غرور پس از قدردانی توسط تماشاگران، بلکه ترس از انتقاد توسط آنها شما را به تمرین خوب برای حضور در صحنه ترغیب می کند.

این روش در موقعیت‌ هایی که انجام دادن تنها راه نجات است، بهترین کارآیی را دارد. در واقع، بسیاری از ما یک فشار الهام بخش مشترک داریم:

ما باید سخت کار کنیم تا پولی به دست آوریم که در غیر این صورت حتی نیازهای اولیه برای بقای ما هم تامین نمی شود و این ترس ما را به حرکت در می آورد.

بنابراین بله، این یک تکنیک قوی، شدید و مؤثر است که شما را قادر می‌ سازد تا تلاش های روزافزون داشته باشید.

کدام نوع انگیزه بهتر است؟

هم انگیزه مثبت و هم انگیزه منفی دو روی یک سکه هستند.

زمانی که انتظار پاداش برای موفقیت نیروی محرکه شماست، در انگیزه مثبت برتری دارید. زمانی که ترس از تنبیه به خاطر شکست، محرک است، برای انگیزه منفی تلاش می کنید.

در حالی که فکر دستیابی، انگیزه مثبت را القا می کند. همتای آن با فکر از دست دادن هدایت می شود.

اینکه کدام تکنیک بهتر است، احساس می کنم بستگی به تفکرات فردی و شدت شرایط دارد.

برای برخی افراد انگیزه مثبت معجزه می کند و در برخی شرایط انگیزه منفی نجات بخش است.

در ادامه چند مثال کاربردی را بررسی می کنیم تا به این نتیجه برسیم که کدام نوع انگیزه بهتر است:

  • فرض کنید انگیزه شما برای یک تمرین شدید روزانه این است که می خواهید در تعطیلات ساحلی آینده خود نشان دهید که اندام ورزشکارانه ای دارید. شما از انگیزه مثبت استفاده می کنید. و شاید دوست شما به دلیل داشتن شکم شش تکه، یک ورزشکار حرفه ای است. او می ترسد اگر ورزش نکند، ممکن است بدن جذاب خود را از دست بدهد. پس حتما او انگیزه منفی دارد.
  • برای برخی افراد، سبک زندگی مجلل انگیزه ای برای کار سخت است (انگیزه مثبت). و گروه دیگری از افراد وجود دارند که سخت کار می کنند زیرا می ترسند اگر تلاش کافی نداشته باشند، ممکن است امروز نتوانند نان بخرند. (انگیزه منفی).

اجازه بدهید به یک مثال فرضی اشاره کنم:

فرض کنید رئیس شما موافقت کند که اگر بتوانید در پروژه آینده پول زیادی کسب کنید، شما را ارتقا دهد، این یک انگیزه مثبت مبتنی بر پاداش است.

و با فرض اینکه او بگوید در صورت شکست در پروژه آینده شما را اخراج خواهد کرد، این یک انگیزه منفی مبتنی بر تنبیه است.

بنابراین بله… هر دو تکنیک بسته به موقعیت ‌های متغیر نقش حیاتی در تلاش شما دارند.

در حالی که اندیشیدن به پاداش و شناخت، نیاز یک موقعیت خاص است؛ موقعیت دیگر ممکن است به دنبال گرایش به اقداماتی باشد تا از مجازات ها و انتقادات فرار کند. و این خوب است!

هنوز می خواهید برنده باشید؟


شاید این مطالب را دوست داشته باشید