پرش به محتوا
خانه » انگیزه شایستگی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم

انگیزه شایستگی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم

  • از


(نظریه انگیزه شایستگی یک چارچوب مفهومی است که برای توضیح انگیزه افراد برای مشارکت، تداوم و سخت کوشی در هر زمینه پیشرفت خاص طراحی شده است. تز اصلی نظریه این است که افراد جذب مشارکت در فعالیت هایی می شوند که در آن احساس شایستگی یا توانایی می کنند.)

حتماً در فروشگاه‌ ها و محل ‌های کاری با تابلوهای «کارمند نمونه ماه» برخورد کرده ‌اید که بهترین کارمند را در یک دوره خاص نشان می ‌دهند. در واقع، این نوعی قدردانی از سخت کوشی کارمند است. اما آیا به جای آن نمی توان به صورت خصوصی ااعلام کرد؟ بنابراین، چرا آن را حتی به مشتریان اعلام کنید؟ درست حدس زدید؛ برای ایجاد انگیزه در سایر کارکنان برای کار سخت تر با تحریک جنبه رقابتی آنها.

در مقاله قبلی خود که بر انگیزه ‌های درونی و بیرونی تمرکز داشت، دو منبع انگیزه را که فرد را به سمت بهره ‌وری سوق می‌ دهد، معرفی و بررسی کردیم. این مقاله نوشته قبلی را گسترش می دهد و دیدگاه جدیدی در مورد انگیزه ارائه می دهد و از انگیزه شایستگی برای به دست آوردن حداکثر فایده استفاده می کند.

فهرست مطالب

  1. چرا همیشه به مشوق نیاز ندارید
  2. افزایش شایستگی ها
  3. روانشناسی پشت انگیزه شایستگی
  4. قرار دادن قطعات در کنار هم
  5. ما عاشق یک چالش خوب هستیم
  6. ارزش عاطفی اهداف و رویاهای ما
  7. سخن نهایی

چرا همیشه به انگیزه نیاز ندارید

شما همیشه به انگیزه نیاز ندارید تا بفهمید واقعاً به چه چیزی نیاز دارید. سوزان فاولر، در کتاب خود «چرا انگیزه دادن به مردم کارآمد نیست و چه چیزی کارآمد است: علم جدید رهبری، انرژی بخشیدن و درگیر کردن» می نویسد:

«اگر به دنبال انگیزه ای هستید که بدون به خطر انداختن انرژی مثبت و پایدار، سرزندگی و رفاه، بهره وری ایجاد کند، روش های منسوخ مانند تلاش برای رسیدن به نتایج یا رفتار تشویق کننده، شما را به مسیر اشتباه هدایت می کند.»

بهره وری همراه با مشوق ها یک محرک انگیزشی کوتاه مدت است. به این ترتیب، ذهن آموزش می بیند تا در هر فعالیتی به دنبال انگیزه باشد، که نبود آن می تواند به شدت بر کیفیت عملکرد تاثیر بگذارد.

ایده پشت انگیزه، توانمندسازی است

ما به یک منبع انرژی پایان ناپذیر در درون خود نیاز داریم که ما را وادار کند هر روز از رختخواب بیرون بیاییم و کارهایمان را انجام دهیم. این نیروی توانمند از درون سرچشمه می‌ گیرد و ما را ترغیب می ‌کند تا فراتر از چک ‌های حقوق، روزهای تقلب، پاداش‌ ها و سایر مشوق‌ هایی که ما را از هدف دور می‌ کنند، نگاه کنیم. جالب است بدانید که این منبع قدرت نیز از نوع سیری ناپذیر است، بنابراین شما توقف ناپذیر می شوید.

در سال 1959، رابرت دبلیو وایت مقاله ای با عنوان «انگیزه بازنگری شده: مفهوم شایستگی» منتشر کرد، جایی که «انگیزه اثربخشی» (تمایل به کشف و تأثیرگذاری بر محیط خود) را پیشنهاد کرد. ایده پشت این مفهوم از غریزه ذاتی برای تلاش برای بهبود و رشد ناشی می شود. وایت ادعا کرد که شایستگی برای برآوردن یک نیاز بیولوژیکی وجود ندارد. در عوض، به یک موجود زنده کمک می کند تا خود را بهبود بخشد. و این دقیقاً تجربه ما از شایستگی است؛ ما آن را فرصتی برای تقویت توانایی خود از طریق تمرین و تجربه می بینیم.

افزایش شایستگی ها

وقتی شایستگی شما رو به رشد باشد، هرگز بی هدف نیستید، همیشه هدف دارید.

برخلاف تشنگی و گرسنگی، میل به رقابت و برتری پس از رسیدن به یک هدف از بین نمی رود. در عوض، ما اهداف جدیدی پیدا می کنیم، و طرف رقابتی ما وارد عمل می شود و ما را ترغیب می کند که آنها را به دست آوریم. بنابراین، بسته به میزان تمایل ما به برتری، دو نوع شایستگی وجود دارد:

  • تقویت مهارت های موجود : مهارت های موجود ما، اگر به طور مداوم تقویت شوند، می توانند ما را به تسلط و شایستگی مجهز کنند.
  • تسلط بر مهارت های جدید: تمایل به کار سخت و کشف فرصت های بهتر ما را به یادگیری مهارت های جدید سوق می دهد.

در حالی که اولین نوع شایستگی باعث می شود احساس خوبی نسبت به خود داشته باشیم، فقط تسلط بر مهارت های جدید است که می تواند به ما در پیشرفت به سمت موفقیت کمک کند. با اجازه دادن به انگیزه شایستگی ما، بهره ‌وری را افزایش می ‌دهیم، عملکرد را بهبود می ‌بخشیم، پرانرژی ‌تر می ‌شویم و شانس کسب رضایت را افزایش می‌ دهیم.

لائو زو می گوید: «کسی که بر دیگران تسلط دارد عاقل است. کسی که بر خود مسلط شود، روشن بین است.»

وقتی بر خود مسلط شویم، از عقاید و باورهای واهی که به ما تحمیل می ‌شوند رهایی می ‌یابیم. این باورها اهلی‌ سازی نامیده می ‌شوند، یک سیستم کنترل رفتار مبتنی بر پاداش و تنبیه، که به گفته نویسنده دان میگل رویز، بزرگ ترین مانع آزادی شخصی برای انسان است. اهلی شدن اساساً سیستم اعتقادی و مشوق های دیگران است که به شما می گویند چه کاری باید انجام دهید و چگونه زندگی می کنید. بنابراین، به جای آنچه که فکر می کنید مهم است، زندگی خود را بر اساس سیستم زندگی کنید.

وقتی ما به جای اینکه بر اساس شرایط دیگران زندگی کنیم، با تسلط زندگی می کنیم، به دنبال آنچه    می خواهیم می رویم. بنابراین، دیگر بحث انگیزه مطرح نیست، بلکه همه چیز در مورد تبدیل شدن به یک نسخه بهتر از خودتان و داشتن چنین باور قوی به آنچه که بر روی آن متمرکز شده اید است که چاره ای جز گسترش کلمه به دیگران ندارید!

روانشناسی پشت انگیزه شایستگی

یک برداشت روان شناختی از انگیزه شایستگی، چیزهای زیادی را در مورد نحوه عملکرد ذهن و انتخاب هایی که انجام می دهیم، آشکار می کند. با درک عمیق تر از روان خود، می توانیم شایستگی و انگیزه خود را برای استفاده بهتر تجهیز کنیم.

کنجکاوی هیچ ضرری ندارد. کنجکاوی یکی از انگیزه بخش ترین توانایی ها است که مردم را به اکتشاف، کشف و یادگیری سوق می دهد. شما هم می توانید موارد زیر را انجام دهید:


شاید این مطالب را دوست داشته باشید