پرش به محتوا
خانه » امکان بهره مندی از زیرساخت های فروشگاه های زنجیره ای در تامین کالای خرده فروشان

امکان بهره مندی از زیرساخت های فروشگاه های زنجیره ای در تامین کالای خرده فروشان


۱۴۰۲/۰۶/۱۴16:55
اسلایدر, اصناف, اصناف, سرخط خبرها

منبع: کسب و کار نیوز

کسب و کار نیوز- نشست مجتبی صفایی رئیس اتاق اصناف ایران و منصور عالی‌پور رئیس اتحادیه کشور فروشگاه‌های زنجیره‌ای با حضور محمودبنانژاد دبیر کل اتاق اصناف ایران و اعضای هیات مدیره این اتحادیه صبح امروز ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ در محل اتاق اصناف ایران برگزار شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، رئیس اتاق اصناف ایران پیرامون مباحث مطرح شده در این نشست اظهار کرد: در این نشست ضمن بررسی برخی از مشکلات فروشگاه های زنجیره ای مقرر شد، ایده های جدید برای استفاده از زیرساخت ها و ظرفیت های فروشگاه های زنجیره ای در تامین کالای خرده فروشان مورد بررسی قرار گیرد.
صفایی ادامه داد: فروشگاه های زنجیره ای می توانند بخشی از کالاهای مورد نیاز یک خواربار فروشی را تامین کنند چرا که از زیرساخت هایی از جمله لجستیک، انبار و خرید تجمیعی بهره می برند. وی تاکید کرد: این طرح، چندین مزیت برای خرده فروشان دارد که یکی از این مزیت ها کاهش هزینه خرده فروشان در خرید کالا و نیز کاهش هزینه های لجستک و انبارداری و… است. از آنجایی که حجم خرید می تواند پایین بیاید لذا سرمایه درگردش کمتری نیاز خواهند داشت.

به دلیل استفاده از سیستم های نرم افزاری سرعت و دقت انبارداری و مشتری مداری افزایش خواهد یافت؛ به طوری که همیشه کالاهای مورد نیازشان تامین است و اصطلاحا تمام نمی شود و حسن دیگر این طرح اینکه کالاها، تازه تر و با تاریخ مصرف بیشتری به دست مصرف کنندگان می رسد. رئیس اتاق اصناف ایران گفت: این طرح در حال بررسی است و هنوز عملیاتی نشده است که طی نشست های آتی، ابعاد کارشناسی آن را بررسی خواهیم کرد.

همچنین مطالعه کنید:

به گزارش کسب و کار نیوز، برنج از اصلی ترین مواد غذایی خانوارها بعد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *