پرش به محتوا
خانه » افزایش ۴۰ درصدی تولید نفت کشور

افزایش ۴۰ درصدی تولید نفت کشور


کسب و کار نیوز- وزیر نفت گفت: با افزایش سرمایه‌گذاری در صنعت نفت نزدیک ۴۰ درصد به تولید نفت ایران اضافه شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، جواد اوجی، وزیر نفت گفت: رهبر انقلاب فرمودند که افزایش سرمایه‌گذاری در صنعت نفت باید منجر به افزایش رشد تولید بشود. با افزایش سرمایه‌گذاری نزدیک ۴۰ درصد به تولید نفت ایران اضافه شده است.

او گفت: با افتتاح فاز ۱۱ پارس جنوبی که چند روز پیش انجام شد، با ظرفیت بین ۷ تا ۱۰ میلیون کار را شروع کردیم و با افزایش تعداد چاه‌ها تا ۵۰ میلیون مترمکعب خواهیم رسید. وزیر نفت: در میدان مشترک پارس جنوبی، آن طرف مقابل ما شرکت‌های قوی بین‌المللی بدون هیچ محدودیتی حضور دارند و این طرف، ما تحت تحریم‌های شدید هستیم؛ ولی با همه‌ی این وجود ما تولیدمان از میدان پارس جنوبی از کشور همسایه جلوتر است.

اوجی گفت: یکی از کار‌های اصلی این دولت افزایش طرح‌های نیمه تمام و شناسایی طرح‌هایی که در گذشته مغفول مانده بود

به گفته وزیر نفت: تولید نفت کشور بین دومیلیون ۲۰۰ تا دومیلیون ۳۰۰ هزار بشکه بود که امروز این تولید به دومیلیون ۴۰۰ هزار بشکه رسیده است همچنین در بحث گازرسانی توانستیم با راه اندازی فاز ۱۱ پارس جنوبی توانستیم خودمان به تولید برسیم. اوجی گفت: طرح فاز ۱۱ پارس جنوبی ۲۰ بیست سال روی زمین مانده بود. دولت به دولت و قرارداد به قرارداد دست به دست شد و هیچ اتفاق خاصی نیفتاد. آخرینش قرارداد توتال بود که ۴.۸ میلیارد دلار برای توسعه کل فاز ۱۱ قرارداد بسته بودند.

او گفت: ۴۰ میلیون افزایش گاز در کشور در این دولت در کشور اتفاق افتاده است به طوری که این رقم در سال‌های گذشته معمول مانده بود و ۵۰ درصد به ظرفیت گازرسانی کشور افزوده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *