پرش به محتوا
خانه » افزایش اعتماد به نفس: 10 راه برای غلبه بر ناامنی ها

افزایش اعتماد به نفس: 10 راه برای غلبه بر ناامنی ها

  • از


بعضی روزها احساس می کنید یک ستاره راک هستید، انگار هیچ چیز نمی تواند شما را پایین بیاورد. در هر شرایطی اعتماد به نفس شما خود را بیان می کنید. آیا نیاز به معرفی خود به افراد جدید دارید؟ مشکلی نیست بدون آن احساس عصبی در معده خود احساس راحتی و حتی برازندگی می کنید. سخنرانی در جمع شما را نمی ترساند زیرا احساس خوبی نسبت به چیزی که در مورد آن صحبت می کنید دارید.

همه دوست دارند احساس شکست ناپذیری کنند. یا حداقل فوق العاده شایسته باشید.

روزهای دیگر همه چیز خوب به نظر نمی رسد. انگار صفحه داره برمیگرده بعضی روزها، بدون هیچ دلیل مشخصی، می خواهید از نظرات پنهان شوید زیرا به نظر می رسد هیچ چیز درست نیست.

ناامنی های ما می تواند بر ما سنگینی کند، اما این کاملا طبیعی است. همه ما انسان هستیم و می توانیم متوجه شویم که چه چیزی بیشتر از آنچه هست کار نمی کند یا چه چیزی کار نمی کند. منتقد درونی شما ناگهان از هیچ جایی ظاهر می شود. اعتماد به نفس به دردت میخوره

آسان است به مردم بگوییم که ناامنی نباشند، اما یادگیری نحوه غلبه بر ناامنی یک چالش است.

عدم قطعیت چیست؟

ناامنی در تمام جنبه های زندگی ما راه پیدا می کند. ما می توانیم نسبت به ظاهر، پاها، صدایمان و غیره احساس ناامنی کنیم.

ناامنی می تواند ناشی از آزار و اذیت شدن در مدرسه یا گشت و گذار مداوم در شبکه های اجتماعی و مقایسه خود با دیگران باشد. تجربیات گذشته می تواند ما را دنبال کند و اعتماد به نفس امروز ما را تحت تاثیر قرار دهد، یا رویدادهای روزمره باعث می شود احساس بی کفایتی کنیم.

همه ناامنی های ما می تواند از کمبود اعتماد به نفس ناشی شود. آنها از خود گفتاری ما ناشی می شوند که حول افکار منفی مانند شک و تردید به خود و سؤالاتی در مورد تصویر ما از خود می چرخد. وقتی برای رفاه خود ارزش قائل نیستیم و از خود مراقبت می کنیم، اغلب احساس ناامنی می کنیم.

یک فرد ضعیف ممکن است در مورد برخی چیزها احساس اضطراب، نگرانی یا شک کند. چه آنها بتوانند ضرب و تقسیم را به خوبی انجام دهند و چه مهارت های اسکیت بردشان عالی باشد، این احساسات می تواند روحیه شما را از بین ببرد و نتوانید از فرصت های جدید استفاده کنید.

3 نوع عدم قطعیت

از آنجایی که عدم اطمینان می تواند جنبه های زیادی از زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد، انواع مختلفی وجود دارد که باید با آنها آشنا باشیم. در اینجا سه ​​نوع مختلف عدم قطعیت وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید:

  1. ناامنی شخصی

ناامنی شخصی در مورد ظاهر یا صدای خود و اینکه دیگران چگونه شما را درک می کنند. برای یک ناظر بیرونی، این ناامنی های سطحی ممکن است سطحی به نظر برسند، مانند نگرانی در مورد وضعیت مو یا لباس خود، یا یک لکه ناخواسته.

اما آنها می توانند عمیقا توسط شخص احساس شوند و باعث ناراحتی شوند. ناامنی های شخصی حتی می تواند ما را از داشتن روابط سالم، فرصت های شغلی یا ارتباطات اجتماعی باز دارد، اگر اجازه دهیم.

آنها می توانند ناشی از عدم اعتماد به نفس باشند زیرا شما به فکر مردم در مورد شما بسیار اهمیت می دهید. آنها اغلب، اما نه همیشه، با تصویر بدن مرتبط هستند.

پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی اغلب افراد را وادار می‌کنند خود را با دیگران مقایسه کنند و ناامنی‌هایشان را افزایش دهند، که منجر به سازوکارهای مقابله‌ای ناسالم مانند اختلالات خوردن و آسیب رساندن به خود می‌شود.

  1. عدم امنیت شغلی

ناامنی محل کار در محل کار ما اتفاق می افتد و افراد را برای سخنرانی یا سخنرانی مضطرب و عصبی می کند.

این ناامنی‌ها همچنین می‌توانند افراد را با شک و تردید زیادی نسبت به خود رها کنند و آنها را به این باور برسانند که برای تبلیغ یا ریسک کردن کافی نیستند. این باعث می شود که افراد گاهی اوقات سندروم فریبنده را تجربه کنند و توانایی خود را برای رسیدن به اهداف خود از دست بدهند.

  1. ناامنی در روابط

ناامنی در روابط امری رایج است و در هر رابطه ای ممکن است رخ دهد. آنها به شما این احساس را می دهند که لایق شریک زندگی خود نیستید و شخص دیگری آنها را خوشحال تر می کند.


ممکن است این محتوا را دوست داشته باشید