پرش به محتوا
خانه » اعلام نتایج کنکور 1403 + بررسی نمرات

اعلام نتایج کنکور 1403 + بررسی نمرات


با توجه به برنامه امتحانی و سایر عوامل، اعلام نتایج نهایی امتحانات هر ساله دستخوش تغییراتی می شود. برای دریافت نتایج می توانید ابتدا با ورود به سامانه بررسی نمره کنکور دی و خرداد و وارد کردن مشخصات خود، نتایج را مشاهده کنید. با توجه به اینکه ممکن است برخی از دانش آموزان نتوانند نتایج کنکور خردادماه را اعلام کنند و در امتحانات شهریور ماه حاضر شوند، باید منتظر اعلام نتایج کنکور در شهریور ماه باشند.

زمان اعلام نتایج امتحانات نهایی 1403 است

دانش‌آموزانی که در آزمون‌های تقویتی خرداد 1403 شرکت کرده‌اند، پس از شرکت در آزمون‌ها می‌توانند پاسخنامه کنکور امروز را در فهرست سؤالات کلاس 12 آذرماه مشاهده کرده و امتیاز تخمینی خود را محاسبه کنند. ضمناً داوطلبان می توانند در زمان اعلام نتایج آزمون نهایی خرداد 1403 به سایت مای مدو به نشانی my.medu.ir مراجعه کنند.

اگرچه سال گذشته نمرات امتحانات کنکور دوازدهم ابتدا در مدارس اعلام شد و دانش آموزان تا 3 روز پس از اعلام نتایج فرصت اعتراض داشتند، اما هیچ اطلاعی از زمان اعلام نتایج امتحانات در خرداد 1403 منتشر نشده است. هنوز منتشر شده است این مقاله پس از انتشار نتایج به روز خواهد شد.

با اعلام نتایج آخرین آزمون خرداد 1403 اطلاعات بیشتر در این مقاله منتشر خواهد شد.

پس از اعلام نتایج امتحانات نهایی خرداد 1403، دانش آموزان می توانند برای دریافت کارنامه و مشاهده نتایج به سایت MyMedio مراجعه کنند.

سامانه اعلام نتایج امتحانات نهایی

امسال دانش‌آموزان و کلیه شرکت‌کنندگان در آزمون کنکور سراسری می‌توانند با ورود به پنل کاربری خود در وب‌سایت واحد خدمات آموزش الکترونیکی به نشانی my.medu.ir به نتایج کنکور پایه دوازدهم خود دسترسی پیدا کنند. همچنین مدیران و معلمان با ورود به سامانه مدارس سیدا امکان مشاهده اطلاعات نمرات دانش آموزان را دارند.

نحوه دریافت کارنامه دوازدهم نهایی

هر ساله دانش آموزان موظفند برای اطلاع از نتایج کنکور خود به مدرسه خود بروند و دفترچه ورودی پایه دوازدهم خود را دریافت کنند و نتایج امتحانات خود را حضوری دریافت کنند. اگر نمره ها توسط مدرسه در سایت اعلام نتایج وارد شود، دانش آموزان می توانند نتایج را به صورت آفلاین مشاهده کنند.

در سال های اخیر وزارت آموزش و پرورش و هیئت مدیره مدارس روش جدیدی را برای اطلاع رسانی نتایج امتحانات نهایی اتخاذ کرده اند که از جمله آن می توان به ارائه سامانه ای مانند سایت اعلام نتایج اشاره کرد. از جمله این موارد راه اندازی سامانه دانش آموزی پادا بود تا اینکه دانش آموزان سال گذشته برای کسب رتبه دوازدهم باید به این سایت مراجعه می کردند.

دانش آموزان امسال می توانند نتایج اولیه آزمون ورودی خود را به صورت حضوری در مدرسه دریافت کرده و در صورت نیاز در مهلت تعیین شده اعتراض خود را به صورت حضوری در مدرسه اعلام کنند. پس از بررسی اعتراضات، دانشجویان می توانند برای مشاهده نتایج و دریافت کارنامه به سایت MyMedio مراجعه کنند.

راهنمای تصویری بررسی نتایج کنکور دوازدهم

دانش آموزان پس از ورود به سایت my.medu.ir و ورود به پنل کاربری خود، سوابق تحصیلی خود را از طریق کد ملی و شماره سریال شناسنامه دریافت و مشاهده کنند. همچنین لازم به ذکر است دانش آموزان باید از طریق پنل اولیا وارد سامانه my.medu.ir شده و سپس کارنامه خود را مشاهده کنند. مراحل تصویری مشاهده و دریافت دفترچه های ورودی سال دوازدهم به شرح زیر است:

متقاضیان باید آدرس وب سایت my.medu.ir را در مرورگر خود وارد کرده و پس از ورود به سایت، روی گزینه ورود از طریق دولت یا دانشکده و عمومی کلیک کنند.

تمامی کاربران پس از ورود به درگاه دولتی my.medu.ir باید شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و روی گزینه ارسال رمز یکبار مصرف کلیک کنند.

در مرحله بعد لطفا رمز یکبار مصرف را وارد کرده و وارد پنل کاربری خود در سایت my.medu.ir شوید.

پس از ورود به سیستم، از منوی سمت چپ روی پانل دانش آموز فرزندتان کلیک کنید.

پس از ورود به MyMedio دانش آموز، روی دکمه “گزارش کارت” کلیک کنید و کارنامه دانش آموز را بازیابی کنید.

دانش آموزان پس از دریافت نتایج کنکور در صورت نیاز به اعتراض می توانند اعتراض خود را اعلام کرده و منتظر رسیدگی باشند. لازم به ذکر است که مدیران مدارس برای دریافت گزارش دانش آموزان باید به سامانه سناد یا سیدا مراجعه کنند.

مشاهده نتایج امتحانات نهایی ارشد

بعد از انتشار نتایج کنکور 1403 نوبت به نتایج کنکور خرداد می رسد. داوطلبانی که در آزمون ورودی پایه دوازدهم حاضر شده اند می توانند در مدت 2 الی 3 هفته پس از پایان امتحانات به سایت مای مدیو مراجعه کرده و با احراز هویت به پنل کاربری خود دسترسی داشته باشند.

برای مشاهده نمرات، داوطلبان باید وارد پنل کاربری خود شده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنند. سپس باید از پورتال دولتی MyMedio برای ورود به سیستم و وارد کردن شماره موبایل و دریافت رمز یکبار مصرف استفاده کنند.

در مرحله بعد رمز یکبار مصرف را وارد کرده و پنل کاربری خود را در سایت my.medu.ir وارد کنید. بسته به زمان ورود به سایت، گزینه ها و امکانات رفاهی مختلفی در پنل کاربری نمایش داده می شود.

با اعلام نتایج کنکور، گزینه «کارت مرجع» در پنل کاربری داوطلبان قرار می گیرد تا بتوانند نمرات خود را ببینند و پاسخ آزمون ها را دریافت کنند. بازیابی معدل فقط در ماه ژوئن امکان پذیر است.

نحوه اعتراض به نتایج امتحانات نهایی 1403

اگر مطمئن هستید که نتیجه شما قابل بهبود است، می توانید با اعتراض به نتایج نهایی از طریق سایت my.medu.ir اقدامات لازم را انجام دهید. ممتازان می توانند در زمان تعیین شده به سامانه MaiMedio مراجعه کرده و فرم اعتراض نمرات خود را پر کنند. همچنین دانلود نمونه سوالات امتحان نهایی و مطالعه دقیق سوالات هر آزمون به شما کمک می کند از نتیجه آزمون خود مطمئن شوید و در صورت تمایل به ثبت اعتراض، اقدام نمایید.

مهلت ارسال اعتراضات سال قبل تا پایان شهریور ماه می باشد. اما برای سال جاری، زمان مشخص نیست. افرادی که به سامانه دسترسی ندارند می توانند روز چهارشنبه با مراجعه به مدرسه هماهنگی های لازم را انجام دهند. برای پذیرش تضمینی و دریافت برنامه امتحانات نهایی خرداد ماه می توانید با مشاوران ایران تحصیل تماس بگیرید.

برای دانلود فایل PDF برگه اعلامیه نتایج امتحانات نهایی کلیک کنید.

اعلام نتایج نهایی آزمون 1403 چه تاریخی است؟

زمان اعلام نتایج حدود دو هفته بعد از پایان امتحانات کنکور می باشد یعنی. در پایان ماه ژوئن.

آیا امکان ورود همه متقاضیان به سامانه برای بررسی نمرات کنکور دی ماه و خرداد وجود دارد؟

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون، می توانید با ارسال و ارائه اطلاعات خود وارد سایت شوید.

چگونه کارت امتحانی کلاس دوازدهم را دریافت کنیم؟

دانش آموزان نمی توانند آن را از سایت my.medu.ir دریافت کنند، در غیر این صورت می توانند با مدرسه خود تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *