پرش به محتوا
خانه » اصلاح حکمرانی صندوق‌های بازنشستگی با مشارکت تعاونی/۴۴همت سرمایه‌گذاری تعاون در دولت سیزدهم

اصلاح حکمرانی صندوق‌های بازنشستگی با مشارکت تعاونی/۴۴همت سرمایه‌گذاری تعاون در دولت سیزدهم

  • از


کسب و کار نیوز- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حکمرانی صندوق‌های بازنشستگی را برای مشارکت بخش تعاونی و مردم نهاد اصلاح می‌کنیم تا سهم تعاون در اقتصاد افزایش یابد.

به گزارش کسب و کار نیوز، سید صولت مرتضوی در نخستین همایش اقتصاد تعاونی ایران با حضور ریییس جمهور اظهار داشت: تحقق شعار حکمرانی تعاون و حکمرانی مردم ضمانت اجرایی دارد و کارهای خوبی صورت گرفته است، طبق اصلاحیه سند توسعه تعاون جایگاه تعاونی را ارتقا خواهیم داد.

وی افزود: نگاه دولت سیزدهم تقویت و توسعه تعاونی ها در اقتصاد کشور و استفاده از ظرفیت های مردمی است امروز نیز رئیس جمهور دعوت تعاونگران را قبول و در این همایش حضور پیدا کردند ضمن اینکه در این همایش نمایندگان کشورهای مختلف و نمایندگان مجلس حضور دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به سهم تعاون در اقتصاد کشور گفت: ۱۰۱ هزار تعاونی فعال در کشور مشغول به کار هستند. مرتضوی ادامه داد: امسال هفته تعاون در شهریورماه که مقارن با هفته دولت بود با شعار «حکمرانی تعاون و حکمرانی مردمی» آغاز شد برنامه های مختلفی در راستای سیاست توسعه تعاون در سراسر کشور برگزار شد.

مرتضوی بیان داشت: جلسات مختلفی با نخبگان و تعاونگران برگزار شد که منجر به بیان دیدگاه‌ها شد. همچنین اساتید مختلف از دانشگاه های برتر کشور دعوت شدند و نطرات مختلف درباره ایجاد رشته‌های مختلف تعاونی را پیشنهاد کردند.

وی با اشاره به اینکه ۳۷۳ طرح جدید به بهره برداری رسید گفت: از شروع به کار این دولت ۴۴هزار میلیارد تومان در بخش تعاونی سرمایه گذاری شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: ۹۱ درصد از این منابع از محل سرمایه های خرد مردمی بود که بیانگر گرایش مردم به مشارکت اقتصادی در تعاونی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *