پرش به محتوا
خانه » استعلام معافیت تحصیلی دانشجو

استعلام معافیت تحصیلی دانشجو


درخواست معافیت از هزینه تحصیل و تحصیل دانش آموزی برای هر فرد در سن سربازی نظام معافیت تحصیلی عملی است. اطلاع از زمان دقیق معافیت تحصیلی به شما این امکان را می دهد که در موعد مقرر در مقاطع بالاتر ثبت نام کنید و در عین حال از غیبت و اضافه کاری سربازی جلوگیری کنید.

با استعلام معافیت تحصیلی دانش آموز، به هر فرد اطلاع داده می شود که سازمان جذب چه مدت برای آنها معافیت تحصیلی ثبت کرده و دقیقا چه مدت باید دفترچه استخدامی خود را منتشر کند.

گرفتن آزادی نظامی معافیت زایمان، معافیت تحصیلی، معافیت پزشکی، معافیت کفالت، معافیت جانبازی، معافیت مشتری، معافیت سنی (معافیت رهبری)، فقط با مشاوران متخصص با سالها سابقه تماس بگیرید.

اگر قصد دارید یک سال دیگر بعد از کنکور بمانید یا سنوات معافیت تحصیلی مجاز شما به پایان رسیده است و قصد دارید برای سنوات وقفه اقدام کنید، لازم و ضروری است که در وهله اول وضعیت معافیت تحصیلی خود را استعلام کنید.

در مورد کد سخا باید پرسید. اگر کد سخا را ندارید، نیازی به مراجعه به پلیس +10 ندارید. کارشناسان مجرب شرکت مشاوره پارسین این کار را برای شما انجام خواهند داد.

در این مقاله انواع روش های استعلام معافیت تحصیلی را در اختیار شما قرار می دهم درخواست معافیت نظرسنجی با کد ساها و نحوه دریافت استعلام را به شما معرفی می کنیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

شرایط اصلی اخذ معافیت تحصیلی از نظام وظیفه

برای دریافت معافیت تحصیلی دانش آموزی، افراد واجد شرایط باید شرایط اساسی زیر را برای الزام عمومی برای اعطای معافیت تحصیلی جدید داشته باشند:

1. مهمترین شرط این است که موضوع غیبت سربازی نداشته باشد. زیرا غیبت از خدمت سربازی مانع از هر نوع معافیت می شود حتی معافیت تحصیلی که معافیت موقت است.

2. بین کلاس ها استراحت طولانی مطالعه نکنید. زیرا این وقفه باعث عدم دریافت معافیت تحصیلی می شود.

3. پذیرش در مقطع بالاتر یعنی. مدرک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری. به طور کلی شما در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت پذیرفته شده اید.

4. از دانشگاه یا مدرسه اخراج نشده باشند (البته برای این گونه افراد شرایط ویژه ای برای آزادی مجدد وجود دارد).

5. حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش آموزان تا 20 سال تمام می باشد و پس از آن در صورت نداشتن معافیت از تحصیل باید برای خدمت سربازی اقدام کنند.

گرفتن آزادی نظامی معافیت زایمان، معافیت تحصیلی، معافیت پزشکی، معافیت کفالت، معافیت جانبازی، معافیت مشتری، معافیت سنی (معافیت رهبری)، فقط با مشاوران متخصص با سالها سابقه تماس بگیرید.

ضمنا برای دریافت معافیت تحصیلی مدرسه و دانشگاه شما باید مدارک لازم را در اختیار شما قرار دهند.

مشاور پارسین به لطف حضور مشاوران مجرب و متخصص ثابت کرده است که می تواند خدمات با کیفیتی را به کاربران ارائه دهد. یکی از این خدمات ارزشمند ارائه می شود بسته مشاوره تحصیلی خوب.

سنوات معافیت از شهریه برای دانشجویان مجاز است

سازمان وظیفه عمومی برای افرادی که قصد استفاده از معافیت تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند برای هر مقطع در دانشگاه بازه زمانی مشخصی در نظر گرفته است. بدین ترتیب در صورتی که فردی در مقطع کاردانی ثبت نام کند، حداکثر زمان مجاز برای تکمیل تحصیلات 2.5 سال می باشد. در صورتی که تحصیل شما بیش از این مدت طول بکشد نمی توانید در معافیت تحصیلی بمانید مگر اینکه با شرایط خاص برای معافیت تحصیلی اقدام کنید که در صورت تایید کمیته موارد خاص دانشگاه و سامانه جذب امکان پذیر است.

توجه داشته باشید! دانشجویی در مقطع کارشناسی پذیرفته شده است و تنها تعداد محدودی واحد درسی را گذرانده است و به عنوان مثال قادر به تکمیل 140 واحد مورد نیاز در بازه زمانی مشخص (سالهای مجاز تحصیل) نیست و به دنبال مدرک معادل می باشد. و در نتیجه آن شخص نمی تواند برای معافیت از تحصیلات بالاتر اقدام کند.

پس برای هر اقدامی در زمینه معافیت تحصیلی چه دانشجو و چه دانشگاهی قبل از هر تصمیمی با کارشناس استخدامی مجرب صحبت کنید تا بعدا پشیمان نشوید و دچار مشکل نشوید.

حداکثر سنوات مجاز برای تحصیل در دانشگاه به شرح زیر است:

درجه حداکثر سالهای مجاز برای تحصیل
آموزش متوسطه 2/5
عزب 3
عزب 5
مقطع کارشناسی ارشد قطع شد 3
کارشناسی ارشد پیوسته 6
دکتر ژنرال 8
مقطع دکتری قطع شده (PHD) 6

استعلام معافیت از تحصیل دانش آموزان و دانشجویان با مراجعه به پلیس +10

یکی از رایج ترین راه های دریافت معافیت تحصیلی، مراجعه به کلانتری +10 است. می توانید به نزدیکترین کلانتری +10 محل سکونت خود مراجعه کرده و از وضعیت معافیت تحصیلی خود استعلام بگیرید.

برای درخواست معافیت تحصیلی در کلانتری +10 باید کارت ملی خود را همراه داشته باشید تا پرسنل آنجا نسبت به دریافت کد ساها شما اقدام کنند و درخواست شما برآورده شود.

استعلام معافیت تحصیلی دانشجویان و کارشناسی با استفاده از کد سخا

اگر نمی خواهید روش وقت گیر مراجعه به کلانتری +10 برای دریافت آن باشد استعلام معافیت شهریه از طریق پیامک استفاده از روش های آنلاین و آفلاین ممکن است گزینه مناسبی برای شما باشد.

مهم ترین اطلاعات برای گرفتن معافیت تحصیلی چه دانشجو و چه دانشگاه داشتن کد سخا می باشد. کد سها یک کد 5 رقمی است که توسط سازمان نظام وظیفه برای مشمولان صادر می شود. با استفاده از این کد می توان از آخرین وضعیت معافیت تحصیلی خود مطلع شد. همچنین برای دریافت کد ساها هر فرد باید یک سیم کارت به نام خود داشته باشد تا برای کد ساها صادر شود.

در صورت نداشتن کد سها نیازی به مراجعه به کلانتری +10 نیست و وقت با ارزش شما تلف می شود با کارشناسان سامانه وظیفه پارسین تماس بگیرید تا کد سها را برای شما تهیه کنند.

استعلام معافیت تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان با استفاده از کد ملی

یکی از روش هایی که برای دریافت معافیت تحصیلی دانشجو می توان استفاده کرد، استعلام با کد ملی است. به این ترتیب می توانید استعلام خود را از سامانه سخا به صورت آنلاین انجام دهید و مراحل را تک تک انجام دهید. پس از ورود به پروفایل شخصی، استعلام معافیت تحصیلی خود را از استعلام تعهدات عمومی آماده کنید. معمولا موارد ذکر شده در این صفحه عبارتند از: مشخصات فردی فرد و نوع دانشگاه پذیرفته شده و آخرین وضعیت فرد. در این صفحه دقیقا می توانید ببینید تا چه تاریخی از نظر تحصیلی معاف هستید.

استعلام معافیت دانشجویی دانشجویانی که معافیت تحصیلی آنها به پایان می رسد باید در اسرع وقت نسبت به تمدید معافیت تحصیلی خود اقدام کنند یا در زمان مناسب سوابق خدمت خود را آزاد کنند.

نحوه درخواست معافیت تحصیلی دانش آموزان با استفاده از سایت epolice.ir

متقاضیانی که در دانشگاه پذیرفته شده اند و فرم تاییدیه پذیرش خود را جهت ثبت نام معافیت تحصیلی به مراکز پلیس +10 تحویل داده اند و همچنین دانشجویانی که بالای 18 سال سن دارند و برای معافیت تحصیلی اقدام کرده اند، الزامی است. برای استفاده از سامانه epolice.ir از آخرین وضعیت.

اگر کارکنان مرکز پلیس +10 فراموش کردند که معافیت تحصیلی شما را ثبت کنند غیبت می کنید و از مقدمه غیبت سربازی اطلاعی پیدا نمی کنید و متوجه می شوید که به شما اضافه خدمت داده شده است.

جهت استعلام معافیت تحصیلی دانشجو از طریق سامانه epolic.ir به شرح زیر اقدام نموده و مراحل استعلام را تکمیل نمایید.

1. ابتدا کلمات زیر epolice.ir را از طریق یکی از مرورگرها وارد کنید.

2. در مرحله بعد وارد سامانه خدمات الکترونیک پلیس (پلیس +10) می شوید. از میان سه گزینه موجود در صفحه؛ Internet Services, Login and My Police بر روی گزینه Login کلیک کنید.

3. پس از انتخاب گزینه ورود به سایت در سمت راست و بالای گزینه ها، گزینه اول یعنی «وظیفه عمومی» را انتخاب کرده و از بین گزینه های وظیفه عمومی، روی گزینه سرویس اینترنت وظیفه عمومی کلیک کنید و وارد سامانه وظیفه شوید.

4. در این مرحله صفحه ای باز می شود که باید گزینه های مورد نیاز را در آن پر کنید. بنابراین نام کاربری را به عنوان کد ملی بنویسید و رمز عبور را به عنوان کد saha و کد امنیتی وارد کنید و روی ورود کلیک کنید.

5. در مرحله آخر وارد پروفایل شخصی می شوید و می توانید وضعیت معافیت شهریه یا دانشجو را جویا شوید.

سوالات متداول:

1. معافیت تحصیلی یعنی چه؟

به مجوز سازمان وظیفه عمومی به آقا با کمال میل ادامه می دهد تحصیلات می دهد معافیت تحصیلی تحت عنوان. این یعنی فرد با استفاده ممکن است ادامه یابد تحصیلات دادن

2. نحوه درخواست معافیت تحصیلی برای دانش آموزان چیست؟

درخواست معافیت از تحصیل کرده اند، لازم است خود را از آخرین وضعیت معافیت از تحصیل از سامانه epolice.ir مطلع کنید.

3. آیا امکان استعلام معافیت تحصیلی دانشجو به صورت اینترنتی وجود دارد؟

بله – مرکز مشاوره پارسین این کار را برای شما انجام می دهد و نتیجه توسط متخصص آنالیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *