پرش به محتوا
خانه » از همین الان شروع کن به خدا نامه بنویس! ✔️ نامه ای به خدا

از همین الان شروع کن به خدا نامه بنویس! ✔️ نامه ای به خدا

 • از


در مقالات قبلی به تفصیل نوشتن نامه و ارتباط با فرشتگان و درخواست خود از آنها را بیان کردیم. قبلاً گفتیم که نوشتن نامه به فرشتگان در رسیدن به خواسته ها بسیار مؤثر است.

با توجه به اینکه فرشتگان فرستادگان خداوند هستند، نوشتن نامه به خدا می تواند بسیار مؤثرتر و مفیدتر باشد.

اما آداب نوشتن نامه به خدا چیست؟

خداوند چگونه دعای ما را مستجاب می کند؟

آیا نوشتن نامه به خدا توجیه شرعی دارد؟

در قسمت های مختلف مقاله به این سوالات پاسخ می دهیم.

دلیل شما برای نوشتن این نامه چیست؟ هدف و انگیزه شما از نوشتن این نامه چیست؟ آیا می خواهید از خداوند طلب بخشش کنید؟ آیا درخواستی از او دارید که آن را برآورده کند؟ با دانستن دلیل خود، می دانید که در نامه خود چه بنویسید و چگونه درخواست خود را شرح دهید.

به عنوان مثال، اگر به ارتقای شغلی یا افزایش درآمد فکر می کنید، روی این هدف تمرکز کنید و شرح درخواست مربوط به این موضوع را روی کاغذ بنویسید.

 • صمیمانه دعا کنیدصمیمانه با خدا صحبت کنید و نیازهای خود را از ته دل بگویید. نماز راه ارتباط ما با خداوند متعال است. وقتی با خدا حرف میزنی صادق باش.
 • انتظارات خود را مدیریت کنید. همیشه به یاد داشته باشید که خدا بزرگتر از آن چیزی است که ما انسان ها می فهمیم. ممکن است برای چیزی دعا کنیم و بلافاصله آن را دریافت نکنیم. در این صورت باید به عظمت خداوند و علم او اعتماد کرد. ممکن است بداند که خیر ما در چیز دیگری است و چیز بهتری برای ما بگذارد.

در واقع خداوند همیشه دعاهای ما را مستجاب می کند. گاهی اوقات پاسخ آن چیزی نیست که ما انتظار داریم. مهم این است که ناامید نشوید و بدانید آنچه از خدا گرفته اید بهترین است.

در این زمینه حدیثی از امام علی (علیه السلام) نقل شده است.: «به خاطر تأخیر در اجابت دعای خود ناامید نشوید. زیرا بخشش خداوند به نیت تو بستگی دارد; شايد علت تأخير در اجابت دعا، ثواب بزرگتر باشد;

ممکن است چیزی بخواهید و به شما داده نشود، اما دیر یا زود چیز بهتری به شما داده می شود یا به نفع شماست که رد شوید. و شاید اگر آرزوی تو برآورده شود دینت را از بین ببرد.

در حدیثی از امام سجاد نیز چنین آمده است: دعا سه فایده دارد یا آرزوی انسان در یک لحظه برآورده می شود. یا فرد در آینده به آن خواهد رسید. یا به خاطر این دعا بلا از انسان دور می شود.

قسمت دوم: افکار خود را سازماندهی کنید

 • خواسته های خود را بنویسید: در مورد خواسته های خود از خدا طبق قانون جذب خوب فکر کنید سپس آنها را روی کاغذ بنویسید. همچنین دلیل درخواست های خود را روی کاغذ بیان کنید. این به شما کمک می کند ذهن خود را متمرکز کنید. به این ترتیب، هنگام نوشتن نامه، ذهن شما معطوف دعاهای شما خواهد شد.
 • در هر زمان فقط روی یک خواسته تمرکز کنید: احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که در حین نماز یا دعا، افکاری وارد ذهنتان شده و تمرکز خود را از دست بدهید. در نتیجه طهارت نماز شما از بین می رود.
  هنگام نوشتن نامه، باید روی وضعیت فعلی خود نیز تمرکز کنید تا موثرتر باشید. خواسته های خود را تقسیم کنید و افکار خود را سازماندهی کنید

تا زمانی که یکی از درخواست های خود و دلیل درخواست آن را یادداشت نکرده اید، به سراغ مورد بعدی نروید.

 • تسلیم فشار تشریفات نشوید: دعا با خدا و صحبت با او یک لحظه شخصی است. شما نیازی به انجام مراحل و تشریفات خاصی ندارید. برای استفاده نکردن از روش خاصی تحت فشار نباشید. در مورد خواسته خود صادقانه و راحت با خدا صحبت کنید.

بخش سوم: نوشتن نامه

 • نامه را با تشکر شروع کنید: مهم نیست که چقدر سخت یا آسان است، و مهم نیست که چقدر خوب یا بد هستید، باید شکرگزار آن باشید تا بتوانید بیشتر به دست آورید.
  خداوند به ما نعمت های زیادی داده است و بسیاری از مردم همیشه آرزوی زندگی شما را دارند پس شکرگزار این نعمت ها باشید. به خاطر آنچه خداوند به شما داده سپاسگزار باشید

به عنوان مثال، هنگامی که می خواهید در نامه خود از خدا تشکر کنید، آن را با “پروردگار بزرگ و عزیزم، من از شما سپاسگزار خواهم بود برای ____________” شروع کنید. هر چیزی را که می خواهید خدا را شکر کنید در جای خالی بنویسید.

 • مثلاً در نامه خود بنویسید: «پروردگارا، تو از هر نظر بهترین و کامل هستی. من همیشه از قوانین شما پیروی می کنم و سعی می کنم خدمتگزار کاملی برای شما باشم.
 • مشکلات خود را با خدا در میان بگذارید: خداوند از تمام زندگی ما و همچنین از نیات و قلب ما آگاه است. اما صحبت با خدا و بیان نیازهایمان به او باعث آرامش روح و قلب ما می شود. اکنون وقت آن است که نامه بنویسیم و از خوشبختی و رنج خود با خدا صحبت کنیم. هر آنچه را که در دل خود احساس می کنید در یک نامه به خدا بگویید.

نمونه هایی از انواع حروف

گروه آموزشی رضا کلاهی نمونه هایی از نامه های نوشته شده به خدا را با شما به اشتراک می گذارد تا مفاهیم توضیح داده شده را هر چه بهتر درک کنید.

برای تشکر نامه، چیزی مانند این بنویسید: خدایا، از تو سپاسگزارم زیرا _________________

اگر می خواهید نامه عذرخواهی بنویسید، به این مثال توجه کنید: “من متواضعانه نزد شما می آیم.” من گناهکارم و از تو طلب بخشش می کنم. مرا از گناه نجات دادی و اگر هم نالایق بودم پناهم دادی».

اگر دلیل شما برای نوشتن نامه راهنمایی خواستن از خداوند است، به تفصیل توضیح دهید که چه چیزی باعث شک و تردید شما شده است و کمک بخواهید.

وقتی هر آنچه را که می خواستید نوشتید و دلیل خود را برای نوشتن آن بیان کردید، باید نامه را تمام کنید. می توانید آن را با نوشتن آمین در انتهای نامه به پایان برسانید. حتی اگر به باور شما کمک کند، می توانید نام خود را در انتهای نامه بنویسید، هر چند خدا ما را می شناسد.

نامه را نگه دارید: بعد از اتمام نامه، کاری با آن ندارید، اما می توانید آن را در یک جعبه نگه دارید.

یکی از دلایل نوشتن نامه به الله می تواند مشکلات مالی و جانی باشد، از امام جعفر صادق(ع) روایت شده است که هفته ای دو بار یک دعا به صورت نامه به الله بنویسد و بعد از آن. تمام مشکلات و نیت خود را بنویسید. در زیر دعای نقل شده را خدمت شما تقدیم می کنیم:

نام خداوند بخشنده
الملک الحق المبین من عبد الزلیل الی الملی الجلیل صلی الله علیه و آله و سلم، علی، فاطمه، الحسن، الحسین، علی، محمد، جاع. فر، موسی، علی، محمد، علی، الحسن و قائم مهدی، سیدنا و مولینا. فکشاف ذری و آمین حوفی به خیر محمد و آل محمد و اصالک به خیر نبی و وصی و صالح و شهید صلوات بر محمد و آل محمد، ای مهربان ترین مهربانان. . و خداوند مهربان است

پس این کار را با من انجام بده پروردگارا

تمام نیات و خواسته های خود را در قسمت بیراب کذا فافل بنویسید. این نامه را باید سه روز نگه دارید. در این سه روز هر روز بعد از نماز صبح این درخواست را بخوانید. نامه باید در طول روز همراه شما باشد. بهتر است در این سه روز وضو بگیرید.

مهم این است که در این مدت سه روز گناه نکنید. خانم هایی که دو پریود هستند باید از این دعا به طور متفاوت استفاده کنند. لازم نیست سه روز بعد از نماز نماز بخوانند، بلکه باید نامه خود را در طلوع آفتاب روز چهارم در آب روان بیندازند و در حین انجام این کار این ذکر را تکرار کنند: بارالها به محمد و آل او. عفت علی. سوره های فضلک و جودک یا اکرم الاکرمین

بعد از این مراحل باید 12 رکعت نماز در مسجد بخوانید. 100 صلوات بفرست و به ائمه و معصومین هدیه کن. برای عمل زکات باید 14 قرص نان صدقه بدهید. پس از این مراحل با لطف و بزرگواری خداوند به اراده خود دست خواهید یافت.

ما انسانها همیشه به خدا نیاز داریم. بیان نیازهایمان به خدا کلید رسیدن به آنهاست. تلاش برای نوشتن نامه به خدا کاملا بی ضرر است و به ما آرامش می دهد. از این رو فراموش نکنید که سعی کنید به درگاه خداوند مناجات کنید و برای او نامه بنویسید و احساسات مثبت ناشی از این اثر را به اشتراک بگذارید تا سایر کاربران نیز بتوانند آنها را مطالعه کنند.

اگر شما هم تجربه نوشتن نامه ای به خدا را دارید، آن را در قسمت با ما در میان بگذارید نظرات آن را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *