پرش به محتوا
خانه » ارائه تسهیلات برای ضمانت پرداخت مالیات/ مالیات‌ستانی از فعالان مجازی و اینفلوئنسرها

ارائه تسهیلات برای ضمانت پرداخت مالیات/ مالیات‌ستانی از فعالان مجازی و اینفلوئنسرها


۱۴۰۲/۰۶/۱۴16:38
اسلایدر, اقتصاد کلان, اقتصادی, سرخط خبرها

منبع: کسب و کار نیوز

کسب و کار نیوز- سخنگوی سازمان مالیاتی کشور گفت که در راستای اجرای عدالت مالیاتی، تولیدکنندگان شامل تسهیلات شده و فعالان مجازی با ابزارهای مختلف برای مالیات‌ستانی شناسایی خواهند شد.

به گزارش کسب و کار نیوز، «مهدی موحدی» درگفت‌وگویی افزود: یکی از اهداف سازمان امور مالیاتی این است که تا جای ممکن مالیات‌ها را با هدفگذاری بر نقاط مغفول و کور که پیش از این مالیات ستانده نمی‌شده و مربوط به حوزه غیرمولد است، دریافت کند.

وی گفت: یکی از اهداف سازمان مالیاتی، ارائه تسهیلات مربوط به پرداخت گمرک برای واردکنندگان است تا در فشار مالی و کمبود نقدینگی از ضمانت‌های بانکی و وثیقه‌های دیگر استفاده کنند. موحدی ادامه‌داد: همه تولیدکنندگان می‌توانند از این شرایط برای پرداخت مالیات استفاده کنند تا بر منابع مالی و اقتصادی‌شان در امر تولید فشاری وارد نشود.

سخنگوی سازمان مالیاتی یکی دیگر از اقداماتی که در حوزه عدالت مالیاتی انجام شده را شناسایی کسانی برشمرد که فعالیت انتفاعی داشته و سود اقتصادی می‌برند. وی تصریح‌کرد: این افراد شامل فعالان مجازی، اینفلوئنسرها و همه افرادی که به‌طور غیررسمی به‌دنبال کسب درآمد هستند، است و به‌زدودی مالیات‌ستانی از آنان انجام خواهد شد.

همچنین مطالعه کنید:

به گزارش کسب و کار نیوز، رئیس اتاق اصناف ایران پیرامون مباحث مطرح شده در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *