پرش به محتوا
خانه » آیا کوچینگ شغل مناسبی برای شماست؟ – فراکوچ

آیا کوچینگ شغل مناسبی برای شماست؟ – فراکوچ

  • از


بحث Millennials یا کسانی که در هزاره‌ی سوم وارد فضای اجتماعی یا فضای کسب و کار می‌شوند، از جمله بحث‌های رایج در فرهنگ‌های دیگر خصوصاً فرهنگ‌ اقتصادهای توسعه یافته است. بارها دیده‌ام که همون ویژگی‌ها و حرف‌ها ترجمه میشه و بدون اینکه اشاره بشه از کجا اومده (در حالی که تک تک جمله‌ها مشخصه از کجاها برداشته شده) به اسم تحلیل در مورد دهه شصت یا هفتاد یا هشتاد ایرانی منتشر می‌شه. فکر نمیکنم بشود ویژگی‌های بچه‌های دهه‌ی شصت و هفتاد ما رو به سادگی با Millennials تطبیق داد. چون نسل شصت و هفتاد بیش از هر چیز، نسلی است که رشد اجتماعی خودش رو در دوران پس از جنگ، تجربه کرده و شاید بشه حدس زد که بخش زیادی از تفاوت‌های ارزشی رو که با نسل های قبل داره، از این ویژگی نشأت می‌گیره. در حالی که نسلی که ما به اسم Millennial در دنیا می‌شناسیم، ابتدا ارزش‌هاش عوض نشد. ابتدا ابزارهاش تغییر کرد و سپس ارزش‌هاش عوض شد. ما در ایران، ابتدا ارزش‌هامون تغییر کرد، بعد ابزارها کمک به تثبیت یا تضعیف الگوهای ارزشی کردند.
به هر حال، می‌خوام بگم بخش زیادی از نصیحت‌ها و تحلیل‌ها و قضاوت‌هایی که به عنوان “دهه‌ی شصتی و هفتادی و هشتادی” می‌شنویم، به نظرم بیش از آنکه بر اساس مطالعات علمی و تحقیقات مستند بومی باشد، ترجمه‌ها و تجربه‌هایی است که در نهایت بی‌دقتی، تعمیم داده شده‌اند.

 

تحلیل آکادمی فراکوچ از این مقاله چیست؟

این مقاله اهمیت و تأثیر بالقوه ورود هزاره ها به حرفه مربیگری را مورد بحث قرار می دهد. این تصور غلط را برجسته می کند که کوچینگ شبیه مشاوره یا راهنمایی است و بر مشارکت متحول کننده بین مربی و مشتری تأکید می کند. هزاره ها به خوبی مجهز هستند تا سبک های رهبری جدیدی را بپذیرند که بر پیچیدگی، نوآوری، چشم انداز، درک، شجاعت و سازگاری متمرکز است.

نویسنده توصیه هایی را برای هزاره های علاقه مند به دنبال کردن مربیگری، شروع با کار با مربی خود، داوطلب شدن برای کسب تجربه، مصاحبه با مربیان با تجربه، ثبت نام در برنامه های آموزش مربیگری، و دنبال کردن گواهینامه فدراسیون بین المللی مربیگری (ICF) ارائه می دهد. این مراحل برای کمک به مربیان مشتاق در توسعه مهارت های خود و کسب اعتبار در این زمینه در نظر گرفته شده است.

به طور کلی، مقاله از نسل هزاره حمایت می کند که کوچینگ را به عنوان یک مسیر شغلی در نظر بگیرند و بر ارزش ارائه دیدگاه ها و رویکردهای متنوع به شیوه های مربیگری تأکید می کند. این نشان می دهد که هزاره ها پتانسیل ایجاد تغییرات مثبت و کمک به توسعه رهبری را با پذیرش ذهنیت و مهارت مربیگری دارند.

 

چالش های احتمالی این راه چیست؟

در حالی که مقاله چشم انداز مثبتی را ارائه می دهد، مهم است که چالش های بالقوه ای که مربیان هزاره با آن مواجه هستند را بشناسید. این شامل:

فقدان تجربه:

افراد هزاره ممکن است تجربه رهبری کمتری نسبت به نسل‌های قدیمی داشته باشند، که می‌تواند باعث ایجاد شک و تردید در مشتریان بالقوه شود.

اعتبار و اعتماد:

ایجاد اعتماد و اعتبار ممکن است برای مربیان جوان تر، به ویژه در هنگام کار با رهبران ارشد، بیشتر طول بکشد.

یافتن مشتریان:

ایجاد یک تمرین مربیگری زمان و تلاش می‌برد، و پیمایش در چشم‌انداز رقابتی می‌تواند برای تازه واردان چالش‌برانگیز باشد.


چگونه میتوان بر این چالش غلبه کرد؟

برجسته کردن نقاط قوت:

نسل هزاره دیدگاه‌های منحصربه‌فردی، دانش فنی و تمرکز بر رهبری مشارکتی را به ارمغان می‌آورد که می‌تواند دارایی‌های ارزشمندی باشد.

ایجاد جایگاه تخصصی:

تخصص در یک زمینه خاص (به عنوان مثال، صنعت فناوری، رهبران جوان) می تواند به جذب مشتریان مرتبط کمک کند.

شبکه‌سازی و همکاری:

ایجاد روابط با مربیان، مربیان و سازمان‌های مستقر می‌تواند درها را باز کند و حمایت ارزشمندی را ارائه دهد.

آینده مربیگری رهبری:

این مقاله نیاز به سبک های جدید رهبری در دنیای امروز را برجسته می کند. هزاره‌ها می‌توانند نقش مهمی در شکل‌دهی آینده کوچینگ داشته باشند .

پذیرش نوآوری:

هزاره ها با فناوری راحت هستند و می توانند از آن برای ایجاد مدل های مربیگری جدید و روش های ارائه استفاده کنند.

ترویج تنوع و شمول:

آوردن دیدگاه های متنوع به کوچینگ می تواند برای مربیان و مشتریان مفید باشد.
تقویت همکاری: هزاره ها برای همکاری ارزش قائل هستند و می توانند شراکت قوی با مشتریان و سایر مربیان ایجاد کنند.

ملاحظات اضافی:

این مقاله بر زمینه ایالات متحده متمرکز است. چشم انداز مربیگری رهبری در سطح جهانی متفاوت است و مربیان مشتاق باید بازارها و مقررات محلی خود را در نظر بگیرند.
این مقاله در درجه اول به مربیگری رهبری می پردازد. بسیاری از زمینه های دیگر مربیگری وجود دارد، و هزاره ها نیز می توانند کمک های ارزشمندی در آن ها داشته باشند.
در نهایت تصمیم برای مربی شدن یک تصمیم شخصی است. با این حال، برای هزاره های علاقه مند به رهبری و توسعه، می تواند یک مسیر شغلی پربار با پتانسیل ایجاد تأثیر قابل توجه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *