پرش به محتوا
خانه » آیا می خواهید کارآفرین درونی خود را پیدا کنید؟ 10 نکته برای شروع

آیا می خواهید کارآفرین درونی خود را پیدا کنید؟ 10 نکته برای شروع


تصور کنید استارت آپ شما به تازگی راه اندازی شده است. شما تلاش زیادی برای کسب و کار جدید خود انجام داده اید و تیم درخشانی را استخدام کرده اید و اکنون آماده به اشتراک گذاری محصولات عالی خود هستید. لیست کارهای شما طولانی است، اما این بار شما هستید که تصمیم می گیرید. آزادی و جاه طلبی هر روز به شما انرژی می دهد.

این فقط یک زاویه از کارآفرین بودن است. اما بدون رعایت نکات اولیه یک کارآفرین باهوش، به آنجا نخواهید رسید.

مزایای کارآفرین بودن چیست؟

کارآفرینانی که برای اولین بار وارد این عرصه می شوند در آستانه تغییر اساسی هستند.

به شغل 9 تا 5 قبلی خود فکر کنید و آن را از ذهن خود دور کنید. فرهنگ جدید شرکت متفاوت است زیرا شما هستید که فرهنگ شرکت را تعریف می کنید. اگر بخواهید آخر هفته شما می تواند در وسط هفته باشد.

کارآفرینی همچنین به شما این امکان را می دهد که خلاق ترین نسخه خود باشید. شما کسی هستید که به استراتژی های بازاریابی و گام های بعدی برای اولین سرمایه گذاری تجاری خود فکر می کنید.

در حالی که ممکن است در لیست کارهای شما چیزهای زیادی وجود داشته باشد، به یاد داشته باشید که لازم نیست آن را به تنهایی انجام دهید. به یاد داشته باشید که ارتباطاتی که با سایر کارآفرینان نوپا یا از طریق مربیان ایجاد می کنید می تواند تأثیر مثبتی بر زندگی شخصی و حرفه ای شما داشته باشد.

نکاتی برای موفقیت به عنوان یک کارآفرین چیست؟

حالا برای مشکل کارآفرینی در مواجهه با این موضوع، وقت آن رسیده است که نکاتی برای موفقیت در کارآفرینی یاد بگیرید. همه این نکات برای شما مناسب نیستند، اما اشکالی ندارد. به این فکر کنید که کدام یک در حال حاضر قابل دستیابی هستند و می خواهید کدام یک را در آینده هدف قرار دهید.

در اینجا 10 نکته وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

  1. با ترس های خود روبرو شوید

ترس ها به دلایلی وجود دارند، اما هرگز غیر قابل حل نیستند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از کارآفرینان با کمی تردید و ترس شروع به کار می کنند. مهم این است که این ترس را به اقدامی هدفمند تبدیل کنیم.

با تهیه فهرستی از آنچه شما را می ترساند شروع کنید. سپس به این فکر کنید که چرا هر یک از موارد موجود در این لیست باعث ترس شما می شود. این را با یک جلسه طوفان فکری دنبال کنید و استراتژی هایی برای غلبه بر آنها ارائه دهید.

  1. انجام دهید

کارآفرینان علاقه مندان می دانند که هیچ کس کاری برای شما انجام نخواهد داد. هیچ صاحب کسب و کار کوچکی بدون اقدام نمی تواند پیشرفت کند. این بدان معناست که این شما هستید که باید مجموعه مهارت های خود را گسترش دهید یا به مشتریان بالقوه جدید دسترسی پیدا کنید. هرگز از امتحان چیز جدید نترسید، حتی اگر قرارداد کوتاه مدت باشد.

  1. برای چالش های مالی آماده شوید

حتی بهترین کسب و کارها هر از گاهی با چالش های مالی مواجه می شوند. شاید اولین استراتژی بازاریابی شما جواب نداد، اما این بدان معنا نیست که باید تسلیم شوید. هنگام انجام پروژه های جدید، باید هزینه ها و بودجه خود را در نظر داشته باشید تا برای هر چالشی که ممکن است با آن روبرو شوید آماده شوید.

  1. یک مربی قابل اعتماد پیدا کنید

مربیان می توانند الگوهای بسیار خوبی برای کارآفرینان جوان باشند. قدرت رابطه خود با یک مربی را دست کم نگیرید: یک فرد باتجربه و آگاه می تواند توصیه های تجاری ارائه دهد که ممکن است هرگز به آن فکر نکرده باشید.

با افراد مختلف در برنامه های رسانه های اجتماعی مانند LinkedIn ارتباط برقرار کنید تا یک چت مجازی یا حضوری برای ایجاد یک رابطه جدید برنامه ریزی کنید.

  1. اهداف خود را در ذهن داشته باشید


ممکن است این محتوا را دوست داشته باشید