پرش به محتوا
خانه » آیا می خواهید با انگیزه بمانید؟ 10 مثال اهداف کاری بهتری را تعیین کنید (قسمت اول)

آیا می خواهید با انگیزه بمانید؟ 10 مثال اهداف کاری بهتری را تعیین کنید (قسمت اول)

  • از


تعیین اهداف شخصی و حرفه ای برای خود، انگیزه شما را حفظ می کند. آنها به شما کمک می کنند تا مسئولیت ها و کارهای روزانه خود را انجام دهید.

اهداف همچنین به شما کمک می کنند تا زمانی که زندگی پر از کارهای روزمره است به حرکت رو به جلو ادامه دهید. تعیین اهداف به شما کمک می کند متوقف نشوید. اهداف یادآور مهمی از تصویر بزرگ هستند: با پشتکار و سخت کوشی، می توانید به پتانسیل کامل خود برسید.

ما در این مطلب راهنمایی ایجاد کرده ایم که شما را در تعیین اهداف شغلی راهنمایی می کند. دقیقاً ببینید چرا آنها مهم هستند و فهرستی از نمونه ‌های رایج از اهداف کاری را بررسی کنید تا در هنگام ایجاد فهرست خود، از شما الهام بخشد.

اهداف کاری چیست؟

اهداف کاری به شغل و سازمان فعلی شما یا به شغل و آینده شما مرتبط هستند. اهداف حرفه ای اهداف ذهنی یا نقاط عطفی هستند که شما را متمرکز و در مسیر موفقیت در شغلتان نگه می دارند. اهداف کاری طیف گسترده ای را پوشش می دهند، از رسیدن به یک هدف عملکردی یا داشتن نقش خاص در یک تیم پروژه گرفته تا یادگیری یک مهارت ارزشمند یا کسب ترفیع.

اهداف می توانند کوتاه مدت و بلند مدت باشند، بسته به آنچه که می خواهید انجام دهید. اهداف کوتاه مدت معمولا می توانند در عرض چند ماه انجام شوند. دستیابی به اهداف بلند مدت طولانی تر طول می کشد، حداقل به شش ماه، یا تا چندین سال دیگر نیاز دارد.

به طور معمول، اهداف توسعه حرفه ای استراتژیک تر از اهداف توسعه شخصی هستند. آرزوهای شما در توسعه شغلی به شما کمک خواهند کرد، خواه هدف شما دریافت افزایش حقوق باشد یا ترفیع، یا شروع یک شغل جدید.

چرا اهداف اینقدر مهم هستند؟

ما از سنین کم، به اهمیت تعیین اهداف برای خود پی می بریم. در ادامه فهرستی از دلایلی آورده شده است که انجام این کار برای پیشرفت حرفه ای حیاتی است.

  1. قابل اندازه گیری هستند

تعیین اهداف می تواند میزان رشد شما را ارزیابی کند. روش هدف گذاری SMART  که در زیر به تفصیل مورد بحث قرار گرفته است، یکی از راه ‌های بسیار برای ردیابی نحوه انجام کار و جایی است که ممکن است نیاز به بهبود داشته باشید. بدون اندازه گیری، متوجه نخواهید شد که آیا به اهداف خود می رسید یا کوتاهی می کنید. اهداف قابل اندازه گیری به شما این امکان را می دهد که ببینید چه زمانی باید آنها را به قسمت های مختلف تقسیم کنید تا آنها را دست یافتنی تر کنید.

 

  1. چشم انداز را فراهم می کنند

چه چیزی را می خواهید یاد بگیرید؟ چه چیزی را می خواهید بدست آوردید؟ ماه آینده، سال آینده کجا می خواهید باشید؟ اهداف روشی شگفت انگیز برای کمک به ساختن ذهنیت های شخصی و حرفه ای، مهارت های فیزیکی و موارد دیگر هستند.

  1. شفافیت ارائه می کنند

اکثر مردم فهرستی از اهداف روزانه، هفتگی و ماهانه دارند؛ اما زندگی آشفته است و اهداف را می توان به راحتی فراموش کرد یا کنار زد. برای تمرکز بر آنچه می خواهید به دست آورید، سعی کنید از یک تخته سفید یا پلتفرم آنلاین برای ترسیم اهداف خود استفاده کنید.

  1. آنها به شما کمک می کنند برجسته شوید

اگر هدف گذاری کنید، به رویاهایتان خواهید رسید. این بزرگ‌ تر از انجام حداقل مسئولیت ‌ها است و مردم متوجه خواهند شد. به علاوه، زمانی که به اهداف خود رسیدید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.


شاید این مطالب را دوست داشته باشید