پرش به محتوا
خانه » آیا می خواهید با انگیزه بمانید؟ 10 مثال اهداف کاری بهتری را تعیین کنید (قسمت دوم)

آیا می خواهید با انگیزه بمانید؟ 10 مثال اهداف کاری بهتری را تعیین کنید (قسمت دوم)


هر کسی گاهی به کمی الهام نیاز دارد. نگاهی به برخی از نمونه های اهداف شغلی بیندازید تا به شما کمک کند آن جرقه را پیدا کنید و اهداف کاری خودتان را تعیین کنید.

 1. ارتباط تاثیرگذار داشته باشید

بهبود مهارت های ارتباطی شما، صرف نظر از اهدافتان، جنبه حیاتی موفقیت است. آرزوها و نیازهای خود را مثل راز نگه ندارید. صحبت کردن در مورد آنها به دیگران کمک می کند تا بفهمند شما چه کسی هستید و برای چه کاری تلاش می کنید. اگر همکارانتان ندانند به چه چیزی نیاز دارید نمی توانند از شما حمایت کنند.

 1. مهارت های خود را از طریق آموزش مداوم رشد دهید

هیچ مشکلی در بهبود خود وجود ندارد. تازه کردن یا اضافه کردن به دانش شما، شایستگی هر دو گروه را افزایش می دهد. این می تواند شامل بازگشت به مدرسه، شرکت در یک کلاس خاص یا شرکت در یک سمینار آنلاین یا حضوری باشد.

 1. سخنرانی عمومی خود را بهبود بخشید

تعداد کثیری از حرفه ها مستلزم حضور کارکنان در جلسات و ارائه ایده های خود هستند. این نکات را برای بهبود مهارت های سخنرانی در جمع خود امتحان کنید. تسلط بر هنر داستان گویی، ارائه یک طرح فروش یا به سادگی توضیح دادن خود با اعتماد به نفس و نظر آگاهانه به شما کمک می کند که برجسته شوید.

 1. روی همکاری تیمی کار کنید

چه از خانه کار کنید یا به دفتر کار بروید، همیشه با اعضای تیم در تعامل و گفتگو خواهید بود. همکاری خوب بین همکاران منجر به روابط سالم مبتنی بر احترام می شود، همکاری همچنین بهره وری شما و نتیجه نهایی را برای شرکت شما بهبود می بخشد.

 1. شبکه خود را بسازید

این روزها، شبکه سازی برای هر شغلی ضروری است. می تواند به شما کمک کند کار پیدا کنید و خدمات حرفه ای خود را به سایر صنایع و مشتریان گسترش دهید؛ و لازم نیست پیچیده باشد برخی از راهکارهای ساده برای داشتن ارتباطات بیشتر و رشد شبکه خود عبارتند از:

 • شرکت در کنفرانس ها
 • بیرون رفتن به صرف ناهار با افراد در بخش ها یا صنایع مرتبط دیگر
 • برنامه ریزی منظم برای ارتباط منظم با افرادی که مورد تحسین شما هستند
 1. در مورد رقابت خود تحقیق کنید

داشتن بینش در مورد نحوه عملکرد رقابت شما، از جمله نقاط قوت و ضعف آنها، می تواند به شما کمک کند تا در مورد رشته خود و مهارت های تصمیم گیری موثر بیشتر بدانید.

 1. استاد مدیریت زمان

اگر خود را در مسیر اصلی نگه ندارید، نمی توانید به اهداف زیادی امیدوار باشید. بهره وری و کارایی دو مهارتی است که بسیاری از کارفرمایان هنگام استخدام یا ارتقای کارگران به دنبال آن هستند.

مهارت های مدیریت زمان قوی استرس شما را کاهش می دهد. بعلاوه، افزایش کارایی با کارهای مربوط به کار به معنای زمان بیشتری برای سرگرمی یا مراقبت از خود بعد از روز کاری شماست.

 1. برای آموزش رهبری ثبت نام کنید


شاید این مطالب را دوست داشته باشید