پرش به محتوا
خانه » آموزش کسب درآمد از اینترنت

آموزش کسب درآمد از اینترنت

  • از

فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و کسب و کارها برای بقا باید با آن همگام باشند. اینترنت پیشرفته ترین فناوری است که بشر تا به حال دیده است و هر روز در حال گسترش است و زندگی بدون آن تقریبا غیرممکن است.

حتما به خاطر دارید که شیوع ویروس کرونا اهمیت اینترنت را بیش از هر زمان دیگری نشان داده است. این وضعیت دشوار و ناگهانی با بسیاری از مشاغل فیزیکی مواجه شد و بسیاری از افراد تصمیم گرفتند به سرعت فعالیت های خود را به صورت آنلاین برای بقا و کسب و کار خود انتقال دهند.

جدا از شرایط ناگهانی، افراد زیادی از راه های مختلف از اینترنت کسب درآمد می کنند و برای اولین بار در این زمینه کسب و کار خود را راه اندازی کرده اند. ثروتمندترین فرد جهان جف بزوس، صاحب فروشگاه اینترنتی آمازون است که تمام ثروت خود را مدیون این فروشگاه است.

در این مقاله به ارائه و بررسی ماهیت و مزایای کسب درآمد اینترنتی به همراه روش های مختلف آن می پردازیم.

درآمد اینترنتی چیست؟

حتما نام سایت هایی را شنیده اید که درآمد بسیار بالایی دارند یا کانال های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی را دیده اید که هر روز درآمد بسیار بالایی را به همراه دارند. همه اینها شاخه های کسب درآمد اینترنتی هستند و می توانید از همه آنها کسب درآمد کنید.

آیا شما معلم هستید و می خواهید درآمد بیشتری کسب کنید؟

  در هر زمینه ای که می خواهید وارد شوید، باید در آن زمینه تخصص یا تجربه کسب کنید. پس موارد زیر را در نظر بگیرید:

برای فروش محصول خود در بازارهای مختلف یا شرکت در فروش، باید با بازار و اصول بازاریابی آشنا باشید.

برای راه اندازی یک صفحه اینستاگرام، باید بتوانید به خوبی با فالوورهای خود ارتباط برقرار کنید.

اگر خوداشتغال و آزاد هستید، باید رزومه خوبی برای ارائه به کارفرما داشته باشید.

و اگر طراح اپلیکیشن موبایل هستید، باید به دانش برنامه نویسی تسلط داشته باشید.

اگر می خواهید در هر کسب و کاری موفق شوید باید برای آن برنامه ریزی و ایده بسازید و از توانایی های خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. پس به فکر شغلی در این زمینه باشید و در فضای مجازی به مهارت خود پی ببرید. اگر خود را توانا می بینید و انگیزه و پشتکار لازم را دارید باید بگوییم که قطعا در این زمینه موفق خواهید شد.

آیا کسب درآمد از اینترنت برای کسی امکان پذیر است؟

بدون شک می توان گفت که پاسخ این سوال مثبت است. امروزه همه کسب و کارها سعی در استفاده بهینه از اینترنت دارند. برای مثال رستوران ها را در نظر بگیرید. امروزه اسنپ فود همه رستوران ها را سرو می کند. در این زمینه، این اپلیکیشن هم مزایا ارائه می کند و هم به رستوران ها و فست فودها کمک می کند تا درآمد بیشتری کسب کنند. بنابراین حتی کسانی که مستقیماً از اینترنت کسب درآمد نمی کنند، به طور غیر مستقیم به اینترنت متصل هستند و به صورت آنلاین درآمد کسب می کنند.

کسب درآمد از اینترنت محدود به سن و افراد خاص نیست و هرکسی که توانایی های خود را باور داشته باشد و بتواند ایده پردازی کند می تواند وارد این نوع تجارت شود. کسب و کار اینترنتی سختی ها و کسالت های خود را دارد و کسانی که با علاقه و دانش وارد این عرصه شدند می توانند در این زمینه موفق شوند و به اهداف خود برسند.

مزایای کسب درآمد اینترنتی

15 مزیت کسب درآمد آنلاین

راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی و سپس کسب درآمد آنلاین مزایای زیادی دارد. قرنطینه و محدودیت های سفر ناشی از بیماری کووید-19 به ما آموخته است که تجارت آنلاین هرگز نمی میرد. اگر بتوانید چنین کسب و کاری داشته باشید مطمئن خواهید بود که هیچ مشکلی نمی تواند مانع رشد و پیشرفت شما شود.

امروزه افراد زیادی در جامعه هستند که در طول روز زمان زیادی را صرف اینترنت و شبکه های اجتماعی می کنند. به عنوان یک کارآفرین می توانید با راه اندازی کسب و کار اینترنتی از این فضا نهایت استفاده را ببرید. در ادامه این بخش، مزیت های کسب درآمد از اینترنت را به صورت موردی بررسی می کنیم تا ببینیم این نوع کسب و کار چه مزیت هایی دارد که تا این حد کارآفرینان را به خود جذب کرده است:

1- شما صاحب کسب و کار خود هستید

اینترنت و ابزارهای آن میز شما هستند و شما مدیر کسب و کارتان هستید. همچنین به خاطر داشته باشید که شما این تجارت را اداره می کنید و کسب درآمد از آن به شما بستگی دارد. شاید بتوان گفت هیچ چیز بهتر از آزادی و استقلال در تجارت وجود ندارد. یکی از شباهت های مهم بین انسان و سایر موجودات این است که آنها به آزادی تمایل دارند. وقتی مردی آزاد و مستقل باشد، اوست

ادامه داد: وقتی می بینید که درآمد کسب و کار اینترنتی برابر با اولین کسب و کار است، وقت آن است که کار اول را رها کنید.

2- نیاز به سرمایه زیادی ندارد

اینترنت ارزان ترین راه برای کسب درآمد است. تنها سرمایه شما برای ورود به این عرصه یک گوشی هوشمند یا یک کامپیوتر شخصی است که امروزه به عنوان یک نیاز اساسی به حساب می آیند. اگر از آن دسته افرادی هستید که به این وسایل دسترسی ندارید، مقداری پول خرج کنید و ماشین پول سازی خود را بسازید. در زیر سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار حضوری و آنلاین را در جدول زیر مقایسه می کنیم:

مقایسه مشاغل آنلاین و حضوری

کسب و کار آنلاین

تجارت چهره به چهره

نیازی به مکان خاصی نیست

نیاز به ایمن سازی مکان (اجاره یا خرید)

در ابتدای راه اندازی بازار نیازی به عرضه کالا نیست

نیاز به تحویل کالا و تزئینات

هزینه بسیار کم برای ایجاد، توسعه و ترویج

هزینه های بیش از حد راه اندازی و توسعه

بدون محدودیت زمانی و مکانی

محدود بودن در مکان و زمان

مشتریان نامحدود (از سراسر ایران و حتی جهان)

محدود کردن مشتریان به هر طریق

نیازی به استخدام نیروی انسانی در سطوح بزرگ نیست

نیروی کار باید استخدام شود

  این جدول برای درک برتری کسب درآمد از اینترنت در مقایسه با راه اندازی یک کسب و کار حضوری کافی است.

3- کسب و کار اینترنتی برای همه افراد جامعه قابل دسترسی است

محیطی که می خواهید برای تجارت وارد آن شوید (اینترنت) پتانسیل بسیار بالایی دارد و همه افراد جامعه به راحتی می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. کافی است به دانش اولیه آن تسلط داشته باشید تا بتوانید کسب و کار خود را به بهترین شکل ممکن ارائه دهید.

نکته مهم در مورد کسب درآمد آنلاین این است که هیچ محدودیتی برای کسب درآمد وجود ندارد. فردی که تجارت آجر و ملات دارد و از اینترنت برای رشد و توسعه کسب و کار خود استفاده نمی کند به مشتریان شهر یا استان خود محدود می شود و نمی تواند محصولات خود را به فردی در کشور دیگری بفروشد.

منبع: telegra