پرش به محتوا
خانه » آموزش ترید با کندل شناسی در بازارهای مالی

آموزش ترید با کندل شناسی در بازارهای مالی


در این مقاله از سایت مدیر افکار قصد داریم درباره آموزش ترید با کندل شناسی صحبت کنیم. بهترین و کامل‌ترین منبع آموزشی برای یادگیری الگوهای کلاسیک و الگوهای کندلی کتاب trading junkies است.

در مقاله قبلی درباره آموزش ترید با الگوهای کلاسیک صحبت کردیم و گفتیم که در کنار اینکه الگوهای کلاسیک را یاد می‌گیرید باید رفتار کندل‌ها و اصول کندل شناسی را یاد بگیرید.

اگر در بازارهای مالی قصد ترید با استفاده از کندل‌های مهم چارت قیمتی را دارید در ادامه این مقاله همراه من باشید تا اصلی‌ترین و مهم‌ترین نکات کلیدی بازارهای مالی را به شما آموزش بدهیم.

آموزش ترید با کندل شناسی در بازار های مالی

الگوهای کندلی یا کندل‌ها در بازارهای مالی نقش بسیار مهم و اساسی دارند. کندل‌ها در چارت قیمتی نشان دهنده میزان خریدار و فروشنده‌ها هستند. یکی از بهترین راه‌های تاییدیه گرفتن در بازارهای مالی تاییدیه گرفتن با استفاده از الگوهای کندلی است.

برای اینکه شناخت کاملی نسبت به الگوهای کندلی داشته باشید می‌توانید از دفترچه الگوهای کندلی استفاده کنید. در ادامه این مقاله آموزش ترید با کندل شناسی ی‌ترین و مهم‌ترین کندل‌های کاربردی در بازارهای مالی را به شما آموزش دادیم که می‌توانید از این منبع آموزشی استفاده کنید.

البته برای ترید با استفاده از کندل شناسی و الگوهای مهم کاربردی باید یک سری نکات و اصول را کامل رعایت کنید.

در ادامه این مقاله نکات کلیدی و کاربردی به شما آموزش دادیم که میتوانید بهترین نتایج در بازارهای مالی را کسب کنید.

 

کندل شناسی در بازارهای مالی چیست؟

کندل شناسی یا کندل استیک (candlestick) الگوهای تکرار شونده در بازارهای مالی هستند که در نواحی مهم چارت قیمتی تشکیل می‌شوند. برای اینکه بتوانید میزان خریدار و فروشنده‌ها را بررسی کنید میتوانید از کندل‌ها استفاده کنید.

در مقاله آموزش ترید با الگوهای پرایس اکشن گفتیم که چطور می‌توانید با استفاده از الگوهای پرایس اکشن معاملاتتان را باز کنید. کندل‌های مهم در چارت قیمتی در نواحی بسیار مهم مثل نواحی عرضه و تقاضا، نواحی حمایتی و مقاومتی و… تشکیل می‌شود.

در بازارهای مالی در روانشناسی کندل ها باید در نواحی درست و مهم چارت با استفاده از الگویی که شکل می‌گیرد معاملاتتان را باز کنید.

 

نکته مهم و کاربردی که باید بدانید این است باید در نواحی مهم چارت قیمتی معاملاتتان را باز کنید. اگر قصد ترید در بازارهای مالی را دارید نباید تمام تمرکزتان فقط استفاده از کندل‌ها باشد. شما می‌توانید با استفاده از الگوهای کلاسیک و کلاسیک پیشرفته معاملاتتان را باز کنید.

 

 

 

بهترین و کامل ترین منبع آموزش کندل های مهم

بهترین و کامل‌ترین منبع آموزشی برای یادگیری اصول کندل شناسی و الگوهای کندلی در بازارهای مالی تهیه و خرید کتاب Trading Junkies است. این کتاب شامل سه کتابچه الگوهای کندلی، الگوهای کلاسیک و الگوهای کلاسیک پیشرفته است که به صورت کاملاً رایگان اصلی‌ترین و بهترین الگوهای قیمتی به شما آموزش داده می‌شود.

برای تهیه و خرید این کتاب کافی است وارد بخش محصولات سایت مدیر افکار شوید و محصول مورد نظرتان را انتخاب کنید و سفارشتان را ثبت کنید.

بعد از تهیه و خرید این بسته لینک‌های دانلود در اختیار شما قرار خواهد گرفت که می‌توانید نسخه های اصلی این کتاب را همراه با نسخه‌های ترجمه شده دانلود کنید.

البته در کنار این کتاب‌ها ۹ هدیه ویژه هم برای شما قرار دادیم که به صورت کاملاً رایگان با تهیه و خرید این بسته میتوانید این هدایا را از ما دریافت کنید.

 

نکات مهم برای ترید با کندل شناسی

برای اینکه با استفاده از اصول کندل شناسی ترید کنید یک سری نکات کلیدی و مهم به شما آموزش دادیم که باید رعایت کنید. نکاتی که به شما در این بخش آموزش دادیم اصلی‌ترین و مهم‌ترین نکات کلیدی در ترید و بازارهای مالی است.

1- حتماً در کنار اصول کندل شناسی از الگوهای معاملاتی مثل الگوهای کلاسیک، الگوهای کلاسیک پیشرفته و انواع الگوهای ترید استفاده کنید. اگر می‌خواهید به یک تریدر تبدیل شوید نباید تمام فکر و ذکرتان استفاده از قوانین کندل شناسی و انواع کندل‌های معاملاتی باشد.

 

2- احساساتتان را کامل کنترل کنید، کنترل احساسات مانع ضرر کردن شما می‌شود. وقتی احساساتتان را به درستی کنترل کنید دچار ضررهای سنگینی نمی‌شوید و سرمایه‌تان را یک شبه از دست نمی‌دهید. ضرر کردن در بازارهای مالی یک امر کاملاً طبیعی است. تمام تریدرهای حرفه‌ای هم دچار ضررهای سنگینی می‌شوند شما باید به این نکته توجه کنید که نمی‌توانید به یک ترید ایده آل تبدیل شوید که اصلا ضرر نمیکنید.

 

3- از یک سبک معاملاتی معتبر در کنار کندل‌ها و الگوهای ترید استفاده کنید. برای اینکه بتوانید به یک معامله‌گر حرفه‌ای تبدیل شوید فقط نباید تمام تمرکزتان را روی یادگیری الگوهای ترید بگزارید. در کنار الگوهای ترید سعی کنید از یک سبک معاملاتی مثل پرایس اکشن کلاسیک استفاده کنید.

 

4- اصول مدیریت سرمایه را یاد بگیرید، یکی از مهم‌ترین اصل‌ها در ترید استفاده از قوانین مدیریت سرمایه است. باید به خوبی بتوانید سرمایه‌تان را مدیریت کنید تا دچار ضررهای سنگین نشوید. مقالات زیادی درباره مدیریت سرمایه روی سایت مدیر افکار قرار دارد که می‌توانید مطالعه کنید.

 

جمع بندی

در بازارهای مالی کندل‌ها نقش بسیار مهمی دارند. برای اینکه میزان خریدار و فروشنده‌ها را مورد بررسی قرار بدهید باید از کندل ها استفاده کنید. در این مقاله به صورت کامل نحوه ترید با استفاده از کندل شناسی را به شما آموزش دادیم.

از هر استراتژی معاملاتی که استفاده کنید برای گرفتن تاییدیه باید از الگوهای کندلی مهم استفاده کنید. از هر سبک معاملاتی که استفاده می‌کنید برای اینکه بتوانید وارد معامله شوید باید با استفاده از کندل‌ها و میزان خریدار و فروشنده‌ها معامله‌تان را باز کنید.

در این مقاله علاوه بر اینکه نکات کلیدی مهم آموزش ترید با کندل شناسی را به شما آموزش دادیم و کامل‌ترین منبع آموزشی را در اختیارتان قرار دادیم که با استفاده از این منبع به خوبی می‌توانید در بازارهای مالی معاملاتتان را باز کنید.

کندل ها در بازارهای مالی نقش بسیار مهمی دارند که میتوانید با استفاده از آنها بهترین تاییدیه‌ها را برای باز کردن معاملاتتان بگیرید.

اگر هنوز این مقاله را تا انتها مطالعه نکردید پیشنهاد می‌کنم این مقاله را یک بار به صورت کامل بخوانید و هر سوالی دارید در انتهای این مقاله بپرسید تا به صورت کامل جواب سوالتان را بدهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *