پرش به محتوا
خانه » آموزش ترید با الگوهای معاملاتی از 0 تا 100

آموزش ترید با الگوهای معاملاتی از 0 تا 100


آموزش ترید با الگوهای معاملاتی در بازار فارکس و ارزهای دیجیتال، الگوهای معاملاتی شامل یک سری الگوهای تکرار شونده هستند که با استفاده از آنها می‌توانید روند و جهت بازار را تشخیص بدهید. برای اینکه الگوهای معاملاتی را کامل یاد بگیرید پیشنهاد می‌کنیم حتماً کتاب Trading junkies را مطالعه کنید.

در مقالات سایت آکادمی سبز و مدیر افکار مباحث اصلی ترید و بازارهای مالی را به صورت کامل به شما آموزش دادیم. در مقاله قبلی نحوه آموزش ترید با کندل شناسی را به شما گفتیم و تمام اصول و نکاتی که در الگوهای کندلی باید رعایت کنید به صورت کامل به شما آموزش داده می‌شود.

الگوهای کندلی هم جز الگوهای معاملاتی حساب می‌شوند. اگر میخواهید در بازارهای مالی مثل فارکس و ارزهای دیجیتال فعالیت کنید باید نحوه ترید با الگوهای معاملاتی را یاد بگیرید. در ادامه این مقاله به صورت کامل و قدم به قدم هر آن چیزی که شما نیاز دارید تا بتوانید به وسیله الگوهای ترید معاملاتتان را باز کنید به شما آموزش داده شده است.

در ادامه این مقاله همراه من باشید تا به صورت کامل و قدم به قدم نحوه ترید با الگوهای معاملاتی را به شما آموزش بدهیم.

البته در این مقاله نکات کلیدی به شما آموزش دادیم که با استفاده از این نکات می‌توانید بهترین معاملات را باز کنید و نتایجش را بگیرید.

آموزش ترید با الگوهای معاملاتی در بازار فارکس و ارزهای دیجیتال

الگوهای معاملاتی الگوهایی هستند که در بازارهای مالی از جمله فارکس و ارزهای دیجیتال حتی بورس ایران هم تشکیل می‌شوند. الگوهای معاملاتی در تمام تایم فریم‌ها چه تایم فریم یک دقیقه و چه تایم فریم ساعتی و روزانه تشکیل می‌شود.

منابع زیادی مثل دفترچه تحلیل تکنیکال وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید الگوهای معاملاتی را به صورت کامل یاد بگیرید.

البته در ادامه همین مقاله کامل‌ترین و جامع‌ترین منبع آموزش الگوهای معاملاتی را به شما معرفی کردیم که میتواند به شما کمک کند.

 

 

الگوهای معاملاتی چیست؟

الگوهای معاملاتی الگوهایی هستند که با توجه به میزان حجم خریدار و فروشنده‌ها تشکیل میشود و شما میتوانید با الگوهایی که در چارت قیمتی تشکیل میشود روند بازار را تشخیص بدهید و معاملاتتان را به خوبی باز کنید.

الگوهای معاملاتی به دو دسته کلی الگوهای ادامه دهنده الگوهای برگشتی دسته‌بندی می‌شوند.

الگوهای معاملاتی ادامه دهنده شامل الگوهایی هستند که با تشکیل این الگوها می‌توانید ادامه یک روند را ببینید. الگوهای ادامه دهنده معمولاً در ادامه روندها تشکیل می‌شوند و اگر در یک روند نزولی این الگوها تشکیل شوند نشان دهنده این است که این روند نزولی ادامه دار است.

الگوهای معاملاتی برگشتی الگوهایی هستند که در انتهای روندهای نزولی و صعودی تشکیل شده با تشکیل این الگوها می‌توانید منتظر تغییر روند باشید.

پس به طور کلی الگوهای ترید به دو دسته الگوهای معاملاتی و الگوهای برگشتی دسته‌بندی میشوند. برای اینکه با الگوهای کلاسیک آشنا شوید مقاله آموزش ترید با الگوهای کلاسیک را مطالعه کنید.

 

 

بهترین منبع آموزشی الگوهای معاملاتی

بهترین و کامل‌ترین منبع آموزشی برای یادگیری کامل بازارهای مالی مجموعه کتاب‌های آموزشی trading junkies است. این بسته آموزشی شامل سه دفترچه و کتاب الگوهای ترید است که اصلی‌ترین و کاربردی‌ترین الگوهای معاملاتی به شما آموزش داده شده است.

اگر قصد یادگیری کامل ترید بال الگوهای معاملاتی را دارید پیشنهاد میکنم این بسته آموزشی را تهیه و خریداری کنید.

برای خرید کتاب trading junkies از بخش محصولات این بسته آموزشی را تهیه و خریداری کنید.

البته در کنار این بسته هدایای ویژه‌ای برای شما قرار دادیم که با تهیه و خرید این بسته به صورت کاملاً رایگان از ما دریافت خواهید کرد.

 

جمع بندی

در این مقاله به صورت کامل نحوه ترید با الگوهای معاملاتی را به شما آموزش دادیم. اگر قصد فعالیت در بازارهای مالی مثل فارکس، ارزهای دیجیتال و بورس ایران را دارید پیشنهاد می‌کنیم الگوهای معاملاتی را به صورت کامل یاد بگیرید و در ترید کردن از این الگوها استفاده کنید.

البته برای دوستانی که قصد یادگیری و فعالیت در بازارهای مالی را دارند پیشنهاد نمی‌کنیم که فقط با استفاده از این الگوها ترید کنند. در ترید کردن شما از الگوهای معاملاتی کمک می‌گیرید تا بتوانید معاملات بهتری باز کنید.

الگوهای معاملاتی شامل الگوهای کندلی و الگوهای کلاسیک هستند که بهترین منبع و دفترچه آموزشی یادگیری الگوهای قیمتی را به شما معرفی کردیم. اگر این مقاله را خواندید میتوانید مقاله آموزش ترید با الگوهای پرایس اکشن را مطالعه کنید.

اگر این مقاله را هنوز کامل مطالعه نکردید یک بار به صورت کامل بخوانید و هر سوالی دارید انتهای این مقاله از من بپرسید تا به صورت کامل جواب سوالتان را بدهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *