پرش به محتوا
خانه » آموزش ترید با استفاده از الگوهای کندلی

آموزش ترید با استفاده از الگوهای کندلی


در بازارهای مالی برای اینکه بتوانید به خوبی معاملاتتان را باز کنید باید از الگوهای کندلی استفاده کنید. الگوهای کندلی شامل یک سری الگوهای ترید هستند که در تمام تایم فریم‌ها تکرار می‌شوند. اگر دنبال آموزش ترید با استفاده از الگوهای کندلی هستید تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

الگوهای کندلی نمودارهای قیمتی هستند که از یک یا چند کندل تشکیل شده‌اند. برای بررسی روند قیمتی در آینده بازار با تشکیل این الگوها می‌توانید در جای درستی معاملاتتان را باز کنید.

در این مقاله از سایت مدیر افکار قصد داریم به صورت کامل درباره آموزش ترید با استفاده از الگوهای کندلی یک سری نکات کلیدی و مهم به شما آموزش بدهیم که باید رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه از بازارهای مالی را بگیرید.

برای دوستانی هم که دنبال یک منبع کامل و جامع از الگوهای ترید هستند می‌توانند کتاب trading Junkies را تهیه و خریداری کنند. در ادامه این کتاب آموزشی را به شما معرفی کردیم که می‌توانید از سایت مدیر افکار تهیه و خریداری کنید.

 

آموزش ترید با استفاده از الگوهای کندلی

برای آموزش ترید با استفاده از الگوهای کندلی اول از همه باید شناخت کاملی نسبت به الگوهای کندلی داشته باشید. الگوهای کندلی شامل یک سری الگویی هایی هستند که میزان خریدار و فروشنده‌ها را در قالب نمودار شمعی به شما نشان می‌دهد.

البته به این نکته توجه کنید که برای ترید با استفاده از الگوهای کندلی شما باید ی‌ترین و مهم‌ترین الگوهای قیمتی را بشناسید.

برای ترید با استفاده از الگوهای کندلی باید نواحی مهم مثل خطوط حمایت و مقاومت را درست تشخیص بدهید و در نواحی مهم و درست معاملاتتان را باز کنید.

اگر می‌خواهید در بازارهای مالی ترید کنید بهتر است به جای اینکه تمام تمرکزتان را روی الگوهای کندلی قرار بدهید یک سبک معاملاتی مطمئن و معتبر یاد بگیرید.

در بازارهای مالی شما برای اینکه با استفاده از استراتژی معاملاتی که دارید تاییدیه بگیرید کندل‌ها استفاده می‌کنید.

در ادامه این مقاله به زبان ساده‌ترالگوهای کندلی را به شما آموزش دادیم.

 

الگوهای کندلی چیست؟

اگر بخواهم به زبان ساده به شما بگویم که منظور از الگوهای کندلی چیست، الگوهای کندلی یا همان candlestick الگوهای قیمتی هستند که میزان خریدار و فروشنده‌ها به شما نشان داده می‌شود.

در بازارهای مالی برای اینکه نسبت خریدار و فروشنده‌ها را ببینید می‌توانید از الگوهای کندلی استفاده کنید.

الگوهای کندلی به دو دسته الگوهای ادامه دهنده و الگوهای بازگشتی تقسیم می‌شوند.

1- الگوهای بازگشتی

الگوهای بازگشتی الگوهایی هستند که نشان دهنده پایان یک روند و شروع روند جدید است.

 

2- الگوهای ادامه دهنده

الگوهای ادامه دهنده نشان دهنده ادامه یک روند صعودی یا نزولی است.

برای اینکه از الگوهای کندلی استفاده کنید، و شناخت کاملی نسبت به اصلی‌ترین و مهم‌ترین الگوهای کندلی پیدا کنید در ادامه بهترین و کامل‌ترین منبع آموزشی را به شما معرفی کردیم.

 

چگونه با استفاده از الگوهای کندلی ترید کنیم؟

برای اینکه با استفاده از الگوهای کندلی ترید کنید شما اول باید شناخت کاملی نسبت به اصلی‌ترین و مهم‌ترین الگوهای کندلی پیدا کنید تا با استفاده از آن بتوانید در نواحی درست چارت قیمتی معامله‌تان را باز کنید.

 

برای اینکه بتوانید نتایج بهتری از الگوهای کندلی بگیرید پیشنهاد می‌کنیم الگوهای کلاسیک را یاد بگیرید و در نواحی درست چارت قیمتی معاملاتتان را باز کنید.

نکته مهم دیگری که باید بدانید و رعایت کنید این است حتماً حتماً نواحی مهم چارت قیمتی را رسم کنید و در نواحی درست معاملاتتان را باز کنید.

البته بهتر است فقط برای تاییدیه گرفتن از الگوهای کندلی استفاده کنید. معمولاً الگوهای کندلی در نواحی مهم چارت قیمتی تشکیل می‌شوند و از هر استراتژی معاملاتی که استفاده می‌کنید برای تایید گرفتن از این الگوها استفاده کنید.

برای اینکه در بازارهای مالی بهترین نتایج را بگیرید پیشنهاد می‌کنیم از یک سبک معاملاتی معتبر و مطمئن استفاده کنید.

سبک‌های معاملاتی زیادی وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید در بازارهای مالی ترید کنید. یکی از بهترین سبک‌های معاملاتی در ترید سبک پرایس اکشن کلاسیک است.

در کنار الگوهای کندلی پیشنهاد می‌کنیم حتماً سبک معاملاتی پرایس اکشن کلاسیک را یاد بگیرید.

البته برای دوستانی که بسته آموزشی trading Junkies را خریداری کنند بهترین و کامل‌ترین دوره پرایس اکشن کلاسیک را به عنوان هدیه از ما دریافت خواهید کرد.

دوره پرایس اکشن کلاسیک ال بروکس بهترین دوره آموزشی ترید در دنیاست که به صورت کامل و قدم به قدم شما را با سبک و استراتژی پرایس اکشن آشنا می‌کند.

 

بهترین و کامل ترین منبع آموزش الگوهای کندلی

اگر دنبال بهترین و کامل‌ترین منبع آموزشی الگوهای کندلی هستید بسته آموزشی Trading Junkies را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

این بسته آموزشی شامل 3 دفترچه الگوهای ترید است. تمام الگوهای ترید مثل الگوهای کلاسیک، الگوهای کلاسیک پیشرفته و الگوهای کندلی به صورت کامل به شما آموزش داده شده است.

برای خرید کتاب trading junkies می‌توانید از سایت مدیر افکار یا آکادمی سبز اقدام کنید .

اگر دنبال یک منبع کامل و جامع از الگوهای ترید هستید این بسته آموزشی مناسب شماست.

در کنار این بسته برای شما ۹ هدیه ویژه قرار دادیم که با تهیه و خرید این بسته آموزشی این 9 هدیه را از ما دریافت خواهید کرد.

 

 

جمع بندی

با توجه به اینکه خیلی از دوستان به دنبال یادگیری و آموزش ترید با الگوهای کندلی هستند نحوه ترید با استفاده از الگوهای کندلی را در این مقاله به صورت کامل به شما آموزش دادیم.

برای کسانی که می‌خواهند با استفاده از الگوهای کندلی ترید کنند به این نکته توجه کنید که باید در نواحی درست چارت این الگوها را به درستی شناسایی کنید و معاملاتتان را با استفاده از این الگوها باز کنید.

برای یادگیری و استفاده از الگوهای کندلی باید از یک منبع آموزشی درست مثل دفترچه الگوهای کندلی استفاده کنید.

الببته برای دوستانی که می‌خواهند بازارهای مالی را شروع کنند در این مقاله بهترین و کامل‌ترین منبع آموزشی یادگیری الگوهای ترید را به شما معرفی کردیم.

با استفاده از این بسته آموزشی می‌توانید تمام الگوهای ترید مثل الگوهای کلاسیک و الگوهای کندلی را کامل یاد بگیرید.

اگر می‌خواهید با استفاده از الگوهای کندلی ترید کنید پیشنهاد می‌کنم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و تمام نکاتی که به شما آموزش دادیم را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *