پرش به محتوا
خانه » آمادگی برای تامین پایدار گاز در زمستان/ثبت ۶۸۰ میلیون متر مکعب مصرف روزانه گاز در سال گذشته

آمادگی برای تامین پایدار گاز در زمستان/ثبت ۶۸۰ میلیون متر مکعب مصرف روزانه گاز در سال گذشته


کسب و کار نیوز- مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز گفت:با تلاش شبانه‌روزی به ویژه در پالایشگاه‌های گاز و شرکت انتقال گاز، تعمیرات اساسی در تأسیسات و خطوط انتقال مطابق برنامه انجام شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، رحمانی مدیر هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران گفت:طبق آمار منتشر شده مصرف گاز طی سال های اخیر در بازده زمانی چیزی بالغ بر ۶۰ درصد لفزایش داشته ایم. او گفت:به طور کلی مقدار مصرف بخش خانگی ۴۰ درصد افزایش داشته و از ۴۴ میلیارد مترمکعب به ۶۱ میلیارد مترمکعب رسیده است.

رحمانی گفت:سال ۹۹ مقدار مصرف بخش خانگی ۶۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب بود و در سال ۱۴۰۱، با وجود جذب ۲ میلیون مشترک جدید و کاهش میانگین دما تا ۱.۵ درجه نسبت به سال ۹۹، کماکان مقدار مصرف بخش خانگی در میانگین ۶۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب ثابت ماند.

به گفته او، مصرف روزانه گاز در سال گذشته ۶۸۰ میلیون مترمکعب در بخش خانگی و تجاری شد که با توجه به ثابت بودن تولید و ناترازی، هیچ راهکاری جز مصرف بهینه و مدیریت مصرف نداشته بودیم.

رحمانی گفت:تلاش شبانه‌روزی همکاران‌مان به ویژه در پالایشگاه‌های گاز و شرکت انتقال گاز، تعمیرات اساسی در تأسیسات و خطوط انتقال مطابق برنامه انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *